کد مطلب: ۴۶۳۴۰۹

جایگزین پژو ۴۰۵ معرفی شد

جایگزین پژو ۴۰۵ معرفی شد

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو با اعلام آمادگی برای تولید انبوه سمند سال بهینه، از تولید این خودرو در دو نوع پایه و لوکس خبر داد و گفت: نوع پایه این محصول جایگزین خودروی ۴۰۵ خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، پس از مشخص شدن جایگزین خودرو پراید، این بار جایگزین خودرو پژو ۴۰۵ معرفی شد.

طبق اعلام ایکوپرس، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو با اعلام آمادگی برای تولید انبوه سمند سال بهینه، از تولید این خودرو در دو نوع پایه و لوکس خبر داد و گفت: نوع پایه این محصول جایگزین خودروی ۴۰۵ خواهد شد. کیانوش پورمجیب با اشاره به اینکه تعریف سمند سال، با هدف اصلی کاهش وابستگی ارزی و بهینه‌سازی فرآیند تولید از سال ۹۶ آغاز شد، عنوان کرد: دامنه دگرگونی این خودرو تمامی تزئینات داخلی به جز سقف است.

یعنی داشبورد، رودری، صندلی‌ها به‌همراه یکسری تزئینات خارجی است و در مدل لوکس نیز چراغ‌ها و جلو پنجره و دستگیره تغییر می‌یابد و سیستم ترمز آن نیز دیسکی به همراه رینگ آلومینیومی خواهد بود. وی از قطع وابستگی ارزی محصول سمند سال بهینه خبر داد و گفت: با داخلی‌سازی برخی قطعات این محصول توانسته‌ایم صرفه‌جویی مالی قابل‌توجهی در تولید آنکه سبب کاهش بهای تمام شده می‌شود، اعمال کنیم. پورمجیب با اشاره به توان تولید این محصول، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها، قرار است روزانه ۴۵۰ دستگاه از خانواده این محصول تولید شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تاییدیه‌های کیفی دریافت شده و آمادگی برای تولید انبوه خودروی سمند سال بهینه وجود دارد، تصریح کرد: خودروی سمند سال بهینه نسبت به سمند فعلی مزایای متعددی دارد. تزئینات این خودرو زیباتر و شکیل‌تر و ارزبری و وابستگی ارزی آن بسیار کمتر است. داشبورد این خودرو دوستدار محیط‌زیست بوده و در تولید آن از مواد بازیافت‌پذیر استفاده می‌شود.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو با اشاره به برخی از مشخصات فنی خودروی سمند سال بهینه بیان کرد: موتور موجود در این خودرو XU۷ است و استاندارد آلایندگی یورو ۵ را پاس می‌کند.

وی تصریح کرد: عرضه مدل‌های دوگانه‌سوز خانواده محصول سمند سال بهینه با موتور EF۷ نیز در دستور کار آینده گروه صنعتی ایران خودرو قرار دارد.

ایران خودرو چندی پیش مدل جی‌ال‌ایکس پژو ۴۰۵ را به دلیل ناتوانی در پاس کردن استانداردهای جدید سازمان ملی استاندارد، متوقف کرد. با این حال مدل اس‌ال‌ایکس پژو۴۰۵ همچنان به تولید می‌رسد. حال قرار است جای خالی مدل جی‌ال‌ایکس پژو ۴۰۵ به واسطه افزایش تیراژ سمند پر شود.

برای پیش‌بینی آینده قیمت خودرو می‌توانید گزارش قیمت خودرو چه می‌شود را مطالعه کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  خسته نباشید عزیزان دل ….
  مرسی از این‌که هستید و توی این شرایط اسباب خنده ملت رو فراهم می‌کنید….
  همه جاتون درد نکنه که به فکر مایید.

 • ناشناس

  این همه خلاقیت در تغییر داخل خودرو را انجام ندهید مردم توقع شان از شما زیاد می شود.

 • ناشناس

  سلام. با این همه خلاقیت آخرش شما چشم می خورید. مطمئن هستم.

 • ناشناس

  سلام…
  اگر خدا قسمت کنه میخوام یه ماشین بسازم به سبک درشکه البته دوستان بزارید اروم حرف بزنیم یه موقع آمریکا نشنوه و مارو تحریم کنه.. بعدشم بجا موتور میخوام از یه نیروی دیگه استفاده کنم بنظرتون چه نیرویی باشه بصرفه تره؟ ? اگر ساختم و جواب گرفتم و مجوز دادن پراید سازای لکسوس سوار، سفارش ساخت قبول میکنم.. خدایا ماهم بنده های تووووووویییییم… ?

 • وطن پرست

  عجب ماشین بروزی، خخخ
  خاک تو سرتون کل دنیا هرسال مدل ماشین هاشون عوض میشه،
  بعد ما 30 سال ی مدل ماشین تولید میکنیم… شرم باد،
  ایرانی روایقد حقیرنکنید بیشرفا…

 • ناشناس

  سپاه یه ماشین ساخت …اگه تولید شه سایپا و ایران خودرو باید برن جلو بوق بزنن…

 • ناشناس

  به خدا ترکیه ماشین زد این ایران خودرو و سایپا خواب میرن هنوز دارن پراید پژو ۲۰۶ ۴۰۵ پارس میزنن وقت بلدن داشپورت عوض کنن یا زیه بقل پراید بردارن ای وای شودیم خندی کشورای دیگه چین هر روز مدل مدل ماشین میزنه ایران پراید که کره ۳۰ سال پیش میزد ویا پژو پارس فرانسه ۲۰ ساله فرانسه نمیزنه

 • ناشناس

  ثکلیف این همه مردم که باید حتما ماشین اتومات سوار بشن چه میشه یکاری بکنید بخداگرفتاریم ماشین ارزان تولیدبکنید که ماهم بتونیم بخریم

 • ناشناس

  صنعت خودروسازی ایران وکره فعالیتشان را با هم شروع کردند انها کجا. ما کجا خیرسرمون مسلمونیم دم از همه چی میزنیم هیچیم نیستیم باچه رویی اینقد ازخودتون تعرف میکنید خجالت نمیکشید

 • ناشناس

  من نمیدونم چرا تولید پژو ۴۰۵جی ال ایکس را متوقف کردن و به جاش پژو ۴۰۵ اس ال ایکس را تولید می‌کنند پژو ۴۰۵ جی ال ایکس خیلی بهتر از پژو ۴۰۵ اس ال ایکس هست و خیلی خیلی هم قشنگ تر هستش و به نظر من باید تولید پژو ۴۰۵ اس ال ایکس را تولیدش را متوقف کنند و به جاش پژو ۴۰۵ جی ال ایکس را تولید کنند و خیلی خیلی هم بهتر از پژو ۴۰۵ اس ال ایکس هستش