کد مطلب: ۱۸۰۰۸۲

خسارت ۳۰۶ میلیارد دلاری بلایای طبیعی به اقتصاد جهان

خسارت 306 میلیارد دلاری بلایای طبیعی به اقتصاد جهان

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه اتکایی جهان اعلام کرد: برآوردها از میزان خسارات بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۷ میلادی حاکی از رقم ۳۰۶ میلیارد دلار است.

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه اتکایی جهان اعلام کرد: برآوردها از میزان خسارات بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۷ میلادی حاکی از رقم ۳۰۶ میلیارد دلار است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ شرکت بیمه اتکایی «سوئیس رد» در زوریخ اعلام کرد: مجموع ضرر اقتصاد جهانی از بلایای طبیعی و فجایعی که به دست انسان انجام گرفته در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۶۳ درصد افزایش، ۳۰۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

در این میان آمریکا کانون حوادث بلایای طبیعی جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی بود و طوفان‌های سهمگینی مانند هاروی، ایرما و ماریا این کشور را درنوردید و بعداز طوفان‌های سال ۲۰۱۵ میلادی این کشور، این طوفان‌ها به‌عنوان دومین طوفان‌های هزینه‌بر فصلی در ایالات متحده محسوب می‌شوند.

همچنین علی‌رغم افزایش هزینه مالی بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۷ میلادی، هزینه‌ها در حوزه زندگی خانوارها روندی یکنواخت داشته است. شرکت بیمه اتکایی «سوئیس رد» اعلام کرد، بیش از ۱۱ هزار نفر در حوادث سال ۲۰۱۷ جان خود را از دست داده‌اند یا اینکه مفقود شدند؛ این رقم شبیه سال ۲۰۱۶ است.

برآوردهای اولیه در مورد میزان ضررهای بیمه‌ای از بلایای طبیعی و حوادث بوجود آمده به دست بشر در سرتاسر جهان تقریبا ۱۳۶ میلیارد دلار است که این رقم بسیار بالاتر از میانگین سالانه ۱۰ سال گذشته است؛ ضمن اینکه از سال ۱۹۷۰ میلادی به بعد، بلایای طبیعی سال ۲۰۱۷ میلادی به‌عنوان سومین خسارت بزرگ ناشی از بلایای طبیعی طی این چند سال محسوب می‌شود.

شرکت بیمه اتکایی «سوئیس رد» اعلام کرد: پرداخت ضررهای بیمه‌ای این شرکت به بلایای طبیعی در سال‌های اخیر به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.