کد مطلب: ۳۲۰۱۰۷

قمار بزرگ ترامپ در دور جدید تحریم‌ها علیه ایران

قمار بزرگ ترامپ در دور جدید تحریم‌ها علیه ایران

ترامپ با دور جدید تحریم‌هایی که علیه ایران شروع کرده وارد یک قمار بزرگ دیگری شده که تاکنون به سمت باخت پیش رفته است.

به دنبال اعمال تحریم‎های مجدد اقتصادی دونالد ترامپ رییس‎جمهور آمریکا علیه ایران که از اوایل بامداد امروز شروع شد، بار دیگر ترامپ وارد قمار بزرگ دیگری شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،این بار ترامپ نه تنها به دنبال تغییر رفتار ایران است؛ بلکه به دنبال استفاده از قدرت اقتصادی آمریکا به عنوان چماقی برای همپیمانان بی رغبت خود بمنظور پیوستن به سیاست‎های ضد ایرانی او است.

همچنین وی در حال قمار کردن بر سر کاهش قابل توجه درآمد نفتی ایران است؛ ضمن اینکه در این تفکر به سر می‌برد که ایران جرات از سرگیری برنامه غنی سازی سوخت هسته‌ای خود را نخواهد داشت.

از طرفی هم دونالد ترامپ در حال شرط بندی بر سر این مسئله است که به دنبال خروج از برجام، بانک‌ها، تولید کنندگان و شرکت‌های نفتی اروپایی تحریم‌ها را نقض نخواهند کرد و ریسک از بازار آمریکا در حال کاهش است.

نیویورک تایمز در سرمقاله خود نوشت، قمار آخر ترامپ آن است که دولت ایران را به نحوی با شکست روبرو کند و مجبور به از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در دوران ریاست جمهوری او شود و اگر این کار را نکند تحت فشارهای اقتصادی زمین گیر می‌شود.

این در حالی است که اروپایی‌ها، چینی‌ها و روس‌ها که طرف امضاکننده برجام هستند، وعده عدم تبعیت از آمریکا را داده‌اند و اروپایی‌ها اعلام کرده اند که به دنبال ایجاد یک نظام تهاتری برای ادامه خرید نفت از ایران بدون استفاده از دلار هستند.

بر پایه این گزارش، دولت ترامپ در آستانه اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران مجبور به اعطای معافیت واردات نفت از ایران به ۸ کشور شده و وعده رساندن درآمد ایران به صفر در ابتدای تحریم‌ها تاکنون جامه عمل به خود نپوشانده است.

منبع:نیویورک تایمز

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.