کد مطلب: ۶۶۹۵۲۶

پرداخت سهمیه بنزین براساس کد ملی صحت دارد؟

پرداخت سهمیه بنزین براساس کد ملی صحت دارد؟

وزیر نفت گفت: افزایش نرخ بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ عنوان در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزیر نفت گفت: بنده و همکارانم طی مصاحبه های متعدد هرگونه افزایش قیمت حامل های انرژی را تاکنون تکذیب کرده‌ایم. افزایش نرخ بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ عنوان در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد.

تسنیم نوشت، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه نشست امروز خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به موارد مطروحه در جلسه گفت: در این نشست گزارشی از عملکرد وزارت نفت در مورد صادرات میعانات نفتی، فرآورده های نفتی و صادرات محصولات پتروشیمی و همچنین درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی در سه ماهه سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰ ارائه شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه میزان درآمدهای حاصل از فروش نفت طی امسال نسبت به سال گذشته بسیار مثبت بوده است، افزود: عملکرد وزارت نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد تحقق درآمدی داشته است، سال گذشته ۱۲٫۵ میلیارد دلار در سامانه نیما از محل فروش محصولات پتروشیمی بدست آمد.

وصول ۴۰ درصد از مطالبات وزارت نفت از محل فروش نفت

وزیر نفت تاکید کرد: در سه ماهه اول سال جاری نیز حدود ۴۰ درصد وصول مطالبات وزارت نفت از محل فروش نفت، میعانات نفتی و فرآورده ها، صادرات گاز و محصولات پتروشیمی نسبت به سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ افزایش داشته است. این موضوع از نظر حجمی و قیمت اتفاقات بسیار خوبی را رقم زده است.

اوجی بیان کرد: همچنین تعهد وزارت نفت در بحث درآمدهای نفتی تبصره ۱۴ در سال گذشته ۳۱۳ هزار میلیارد تومان بود که با تلاش دولت و این وزارتخانه توانستیم امسال بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد تومان واریز داشته باشیم. وزارت نفت با برنامه‌ریزی‌های انجام داده، تمام تلاش خود را خواهد کرد که منابع پیش بینی شده بودجه را در تبصره های یک و ۱۴ را محقق کند.

شایعات افزایش قیمت گازوئیل و پرداخت سهمیه بنزین براساس کد ملی صحت دارد؟

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شایعات افزایش قیمت گازوئیل و یا پرداخت سهمیه بنزین براساس کد ملی صحت دارد، گفت: بنده و همکارانم طی مصاحبه های متعدد هرگونه افزایش قیمت حامل های انرژی را تاکنون تکذیب کرده ایم. افزایش نرخ بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ عنوان در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد و طرح پایلوت کیش در مورد بازتوزیع یارانه‌هاست که در یک محدوده کوچک در حال ارزیابی است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  تکذیب مساویه با اجرای طرح.
  مسئولین عزیز ایران ما هروقت تکذیب کردند همون موقع طرح هاشون رو اجرا کردن

 • ناشناس

  آخه از زمانی که در دستور کار قرار بگیره تا تصویب بشه که بیشتر از چند روز طول نمیکشه! چرا هی می گن در دستور کار نیست؟ خب نباشه، در عرض چند روز از اول تا آخرش انجام میشه. ثانیا به علت مصرف بسیار زیاد بنزین در کشور و عدم پول داشتن دولت، حتما افزایش قیمت بنزین به زودی زود و به احتمال زیاد حتی همین امسال و البته در نیمه دوم سال، به روی میز خواهد آمد و در عرض چند روز هم تصویب میشه! اینی که می گم ردخور نداره، قطعا همین اتفاق می افته. دولت پولی برای واردات بنزین نداره و با این افزایش مصرف حتما باید واردات کنه، مگر اینکه قیمت بره بالا

 • ناشناس

  زمانی گران می‌شود که جیب دولت تحت کشیده جیب مردم خالی شده مجبور است بنزین را گران کند

پیشنهاد سردبیر