کد مطلب: ۶۹۰۷۴۴

۸۰۰ هزار قوطی شیرخشک رژیمی آماده ترخیص

۸۰۰ هزار قوطی شیرخشک رژیمی آماده ترخیص

طبق اعلام سخنگوی گمرک ایران، مشکل ارزی واردات شیرخشک‌های رژیمی دپو در گمرک حل شده و اکنون ۸۰۰ هزار قوطی آماده ترخیص و عرضه در بازار است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایسنا ، اوایل مردادماه امسال، پیگیری‌ از گمرک ایران در رابطه با آخرین وضعیت ترخیص شیرخشک‌های رژیمی که از مدتی قبل با موانعی مواجه بود، با این اعلام همراه بود که با ورود محموله‌های جدید، بیش از یک میلیون شیرخشک رژیمی در گمرک دپو شده که دلیل آن مسائل ارزی است؛ با این توضیح که اگرچه صاحب کالای اساسی (شیرخشک) می‌تواند قبل از صدور کد رهگیری بانک نسبت به ترخیص ۹۰ درصد آن اقدام کند اما واردکنندگان شیرخشک‌ها از این نگران بودند که با توجه به تغییرات ارزی و حذف ارز ترجیحی از واردات کالای اساسی، ممکن است بعد از ترخیص درصدی، تامین ارز آنها طبق ثبت‌سفارش با ارز ترجیحی انجام نشده و مشمول ارز نیمایی شوند، از این رو خواستار تعیین تکلیف ارز و ترخیص کامل کالا بودند.

اما تازه‌ترین اعلام لطیفی -سخنگوی گمرک ایران- به ایسنا، از این حکایت دارد که بعد از طرح این موضوع، سازمان غذا و دارو از گمرک بازدید داشته و با همکاری که صورت گرفته مشکل ارزی ترخیص این اقلام حل و فصل شده است. بر این اساس، طی هماهنگی با بانک مرکزی، کد رهگیری برای ترخیص کامل شیرخشک‌های رژیمی موجود بر مبنای ارز ۴۲۰۰ تومانی صادر شده است.

وی افزود: بیش از این، یک میلیون قوطی شیرخشک رژیمی در گمرک موجود بود که ۲۰۰ هزار قوطی آن قبلا ترخیص شده و ۸۰۰ هزار قوطی دیگر آماده ترخیص است.

به گفته سخنگوی گمرک ایران، هر زمان که صاحب کالا برای خروج شیرخشک‌های رژیمی اقدام کند، گمرک کالا را ترخیص و تحویل خواهد داد تا بتوانند در بازار عرضه کنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.