فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۵۹۲۴۶۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

صادرات ماهی تازه ممنوع است / قاچاق گسترده ماهی به دبی

صادرات ماهی تازه ممنوع است / قاچاق گسترده ماهی به دبی

ماهی گران و در شهرهای ساحلی کمیاب شد. گویا میگوها به چین صادر و ماهی‌های جنوب هم به دلیل ممنوعیت و نوسان قیمت دلار قاچاق می‌شود. آیا قاچاق ماهی به دبی صحت دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، ماهی‌های جنوب در فروشگاه‌های آنلاین کمیاب شده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد هر کیلو ماهی سرخو با قیمت ۲۸۱ هزار تومان فروخته می‌شود. میگو ۵۰۰ گرمی هم ۲۲۴ هزار تومان قیمت دارد.

همچنین ماهی قزل آلا شکم خالی بسته‌بندی یک کیلوگرمی قیمتی بین ۱۱۶ هزار تومان تا ۱۴۵ هزار تومان دارد. قیمت یک عدد ماهی حلوای سفید ۴۸۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان است.

صادرات ماهی تازه ممنوع است

علاوه بر شهرهای ساحلی، در تهران هم ماهی گران و کمیاب شده است. رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان با اشاره به وضعیت بازار ماهی توضیح داد: صادرات ماهی تازه به دلیل حفظ نیاز داخل ممنوع شده و ماهی به شکل گسترده قاچاق می‌شود و بازار ماهی جنوب توسط قاچاق‌چیان خالی شده است.

مهرداد بازرگان به تجارت‌نیوز گفت: در شهر بندرعباس هم به دلیل قاچاق، ماهی کمیاب شده است. علاوه بر آن در این شهر به دلیل توریست تعداد رستوران‌های دریایی زیاد شده و تقاضا داخل هم افزایش پیدا کرده و همین دو عامل باعث گرانی ماهی شده است.

او اظهار کرد: برخی افراد برای ماهی گواهی‌های تقلبی صادر و ماهی زنده را به شکل کانتینری از بندر لنگه قاچاقی خارج می‌کنند. اکنون بازار دبی از ماهی ایرانی پر شده است و امیدواریم مسئولان برای تنظیم بازار جلوی قاچاق گسترده ماهی را بگیرند.

قیمت ماهی در بندرعباس چند است؟

بازرگان همچنین گفت: در بندرعباس قیمت ماهی سرخو ۱۵۰ هزار تومان است و فیله ماهی با قیمت ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. در بندرعباس هم مصرف ماهی زیاد است و مردم این منطقه چندان گوشت و مرغ مصرف نمی‌کنند و بلکه ماهی جز خوراک اصلی آنهاست.

پیش از این خبرآنلاین از قیمت عجیب در مزایده بازار ماهی‌فروشان نوشت. فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده از بازار ماهی‌فروشان که ظاهرا یک ماهی آزاد چهار و نیم کیلویی در آنجا به قیمت شش میلیون و صد هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین نبی اله خون میرزایی، رئیس سازمان شیلات کشور به صدا و سیما گفته بود: علت افزایش قیمت ماهی در بازار از یک‌سو افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های تولید و از سوی دیگر نبود شبکه توزیع و دلال بازی است.

برای مطالعه بیشتر خبر قیمت میگو ۴ تا ۵/۵ دلار را بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.