کد مطلب: ۸۷۷۲۵۶

افتتاح ۴ ایستگاه جدید مترو با حضور رئیس جمهور

افتتاح 4 ایستگاه جدید مترو با حضور رئیس جمهور

۴ ایستگاه و ۹ کیلومتر خط جدید مترو با حضور رئیس جمهور در غرب تهران افتتاح شد

به گزارش تجارت‌نیوز ، ابراهیم رئیسی در جریان برگزاری آئین افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو برای دقایقی در جمع تعدادی از کارگران و کارکنان این ایستگاه‌ها حضور یافت و با آنان گفت و گو کرد.

مجموع طول ایستگاه‌های مذکور به ۸.۵ کیلومتر می‌رسد که عملیات اجرایی آن‌ها از سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود.

با افتتاح ایستگاه‌های شهر زیبا، شهران و شهید آرمان علی‌وردی (کوهسار) و ۶ کیلومتر مسیر جدید در خط ۶ مترو و ایستگاه میدان کتاب و ۳ کیلومتر مسیر جدید در خط ۷ مترو، ۹ کیلومتر به شبکه ریلی پایتخت افزوده شد و به این ترتیب، بر اساس برآوردهای اولیه، دست‌ کم ۷۰ هزار سفر روزانه به ظرفیت سفرهای مترو اضافه می شود.

شبکه متروی تهران در حال حاضر با ۲۷۴ کیلومتر مسیر و ۱۵۰ ایستگاه به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند که با احتساب ۴ ایستگاه جدید و افزایش ۹ کیلومتر خط جدید مترو، طول خطوط مترو به ۲۸۳ کیلومتر و تعداد ایستگاه‌های مترو به ۱۵۴ ایستگاه می‌رسد و به این ترتیب، محلات پرجمعیت شهر زیبا، شهران و کوهسار در غرب تهران و میدان کتاب در سعادت‌آباد از خدمات مترو برخوردار می‌شوند.

علاوه بر ایستگاه‌ها و خطوط جدید مترو، عملیات حفاری خط ۱۰ مترو به طول ۴۵ کیلومتر شامل ۳۳ ایستگاه نیز آغاز می‌شود که از محله وردآورد در منتهی‌الیه غرب تا فلکه سوم تهران‌پارس در منتهی‌الیه شرق تهران امتداد دارد و ۶ منطقه شامل مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۲۲ را تحت پوشش قرار خواهد داد.

تعداد جابه‌جایی مسافران این خط در هر ساعت و هر جهت ۲۲ هزار نفر برآورد می‌شود و با توجه به حجم سنگین ترافیک معابر ورودی غرب تهران، بخش غربی این خط از وردآورد تا کوهسار در اولویت راه‌اندازی قرار گرفته است، ضمن اینکه عبور ۱۱ ایستگاه خط ۱۰ از منطقه ۲۲، این منطقه کم‌برخوردار از امکانات حمل و نقل عمومی را به منطقه‌ای برخوردار تبدیل می‌کند.

همزمان با افتتاح 4 ایستگاه جدید مترو و گشایش و راه‌اندازی ۹ کیلومتر مسیر تازه، عملیات حفاری خط ۱۰ مترو نیز امروز آغاز شد.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر