خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۵۲۴

نرخ سنگ آهن نزولی شد

نرخ سنگ آهن نزولی شد

قیمت آتی معاملات سنگ‌آهن در روز دوشنبه ۲۷ می کاهش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، قرارداد معاملاتی سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان چین (DCE) در معاملات روزانه با ۱٫۱ درصد کاهش به ۸۹۹ یوان (۱۲۴٫۱ دلار) برای هر تن به پایان رسید. همچنین، قرارداد بورس سنگاپور برای سنگ‌آهن در ماه ژوئن نیز ۱٫۱۶ درصد کاهش یافت و به ۱۱۹٫۴ دلار برای هر تن رسید.

تحلیلگران شرکت سینواستیل فیوچرز (Sinosteel Futures) در یک نوشتار اظهار داشتند که کاهش فصلی در تقاضای محصولات فولادی باعث کاهش مصرف سنگ‌آهن خواهد شد؛ این کاهش تقاضا ناشی از کاهش فعالیت ساخت و ساز به دلیل هوای گرم است.

شرکت Sinosteel همچنین اضافه کرده است: در عین حال، حمل‌ونقل هفتگی جهانی سنگ‌آهن در پنج هفته اخیر بالای ۳۰ میلیون تن بوده است و حمل‌ونقل از برخی تامین‌کنندگان عمده به طور تدریجی به روند صعودی بازگشت عرضه بالا و تقاضای ضعیف باعث افزایش پایدار موجودی‌های بندر شده شده است.

علاوه بر این، اطلاعات آماری منتشر شده توسط سازمان آمار چین نشان داد که در چهار ماه اول سال جاری، صنعت فولاد این کشور ۲۲٫۲۲ میلیارد یوان خسارت متحمل شد، در حالی که حاشیه صنعتی در آوریل مجددا مثبت شد. در همین حال، حمل‌ونقل جهانی سنگ‌آهن در هفته گذشته ۸٫۴ درصد افزایش یافت و به حدود ۳۳٫۲۷ میلیون تن رسید.

منبع : فولادبان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.