فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۸۹۲۷۱

نایب رئیس اول اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۱۵ آبان ۹۹ / چشم‌انداز قیمت طلا چه می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 15 آبان 99 / چشم‌انداز قیمت طلا چه می‌شود؟

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: تا زمان مشخص شدن نتایج قطعی انتخابات 2020 آمریکا، قیمت دلار و به همراه آن قیمت طلا نوسان افزایشی و کاهشی خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، با افزایش 750 تومانی قیمت دلار در بازار آزاد و رسیدن آن به کانال 29 هزار و 750 تومان، قیمت طلا تا زمان لحظه تنظیم این خبر ساعت (16:14) در بازارهای داخلی حدود 19 هزار تومان نسبت به ساعات اولیه امروز ارزان و با قیمت یک میلیون و 342 هزار تومان معامله شد؛ این در حالیست که صبح امروز قیمت هر گرم طلای 18 عیار توسط اتحادیه طلا یک میلیون و 361 هزار تومان اعلام شد.

به هر حال افزایش یا کاهش قیمت طلا تحت تاثیر انس جهانی طلا، قیمت دلار و میزان تقاضا در بازار بستگی دارد.

با اتمام انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و بسته شدن مراکز رای‌گیری در ایالات مختلف، نتایج این ماراتن انتخاباتی که از مدت‌ها پیش به صورت زودهنگام آغاز شده بود، به تدریج آشکار می‌شود.

قیمت طلا ارزان می‌شود؟

هر چند که هنوز نتیجه نهایی معلوم نیست اما صاحب نظران معتقدند که نتایج انتخابات بر روند فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی جهان تاثیرگذار است.

نایب رئیس اول اتحادیه طلای تهران معتقد است: چنانچه جو بایدن کاندید فعلی، رئیس جمهور آمریکا شود، التهابات ناشی از جو روانی قیمت دلار را تحت تاثیر قرار خواهد داد و قیمت طلا و سکه ارزان خواهد شد؛ این در حالی که چنانچه دونالد ترامپ پیروز این دور از انتخابات شود، نوسان قیمت طلا و سکه بیشتر خواهد شد.

به گفته مسعود یزدانی پیش‌بینی می‌شود تا زمان مشخص شدن نتایج انتخابات 2020 آمریکا، قیمت دلار و به همراه آن قیمت طلا نوسان افزایشی و کاهشی خواهد داشت.

امروز انس جهانی طلا هم به نسبت به اولین معاملات صبح 11 دلار افزایش یافت و با قیمت یک هزار و 906 دلار داد و ستد شد.

رشد انواع سکه چقدر است؟

همچنین نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار می‌کند: روز دوشنبه قیمت طلای 18 عیار یک میلیون و 322 هزار تومان بود که امروز با رشد 20 هزار تومانی قیمت آن به یک میلیون و 342 هزار تومان رسید.

سکه طرح جدید نیز قبل از انتخابات آمریکا با قیمت 14 میلیون و 600 هزار تومان معامله شد که امروز با افزایش 200 هزار تومانی به قیمت 14 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

نیم سکه و ربع سکه هم طی دو روز گذشته با قیمت هفت میلیون و 500 هزار تومان و پنج میلیون و 200 هزار تومان در سطح بازار فروخته شد این در حالی است که امروز قیمت این دو سکه به ترتیب با 500 و 400 هزار تومان رشد با قیمت هشت میلیون تومان و پنج میلیون و 600 هزار تومان داد و ستد شده است.

همچنین روز دوشنبه سکه گرمی با قیمت دو میلیون و 800 هزار تومان معامله شده اما امروز هم با رشد 150 هزار تومانی با قیمت دو میلیون و 950 هزار تومان فروخته شده است.

به گفته تحلیلگران بازار آن طور که از جو روانی بازارها پیداست چنانچه ترامپ شانس بیشتری در انتخابات 2020 آمریکا داشته باشد، ممکن است شدت نوسان قیمت طلا در بازارهای داخلی بیشتر شود که به اعتقاد آنها احتمالا رشد قیمت طلا تحت تاثیر این جو روانی مقطعی است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.