کد مطلب: ۶۷۱۹۳۵

طلا چقدر شد؟/ قیمت یورو صرافی ملی ثابت ماند

طلا چقدر شد؟/ قیمت یورو صرافی ملی ثابت ماند

طی معاملات امروز ۷ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۵۹ هزار و ۷۰۶ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا در روز گذشته سقوط بسیار شدیدی را نشان داد و پایین ترین قیمت روز های اخیر رسید. حال بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که فلز زرد همچنان به روند نزولی خود ادامه خواهد داد.

سایت طلا نوشت، طلا پس از ناکامی اخیر خود برای افزایش به بالای ۱۴۰۰ دلار کاهش شدیدی را نشان داد و هم اکنون در محدوده ۱۸۲۱ تا ۱۸۲۵ دلار در حال نوسان است. در لحظه نگارش این خبر قیمت هر اونس طلای جهانی با ۳ دلار افزایش در عدد ۱۸۲۵ دلار در حال معامله می باشد.

در صورتی که قیمت طلا همچنان به روند نزولی خود ادامه داده و حرکت پایداری در زیر ۱۸۲۰ دلار انجام دهد، حرکت کاهشی آن تشدید شده و روند نزولی ادامه پیدا خواهد کرد.

از طرف دیگر ارزش شاخص دلار به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافته است و به پایین ترین حد چند روز اخیر رسیده است. کاهش ارزش دلار یکی از عواملی است که مانع از افت شدید تر قیمت طلا و دیگر کالاهای دلاری شده است.

داده های اقتصادی اخیر ایالات متحده نشان داد که رشد اقتصاد در شرایط خوبی قرار داشته و از نگرانی سرمایه گذاران درباره کاهش رشد اقتصادی کاست. این موضوع به نوبه خود به بانک مرکزی آمریکا اجازه می دهد که سیاست افزایش نرخ بهره خود را ادامه دهد.

از منظر فنی قیمت طلا روند مشخصی نداشته و در حال نوسان است. در صورتی که طلا حمایت ۱۸۲۰ دلار که پایین ترین قیمت چند روز اخیر است را از دست بدهد، تا ۱۸۰۵ دلار کاهش خواهد یافت که سطح حمایت بعدی طلا به شمار می رود.

از طرف دیگر طلا برای اینکه بار دیگر روند صعودی خود را احیا کند، نیاز به کاتالیزور جدیدی داشته و باید از مقاومت کلیدی ۱۸۵۷ دلار عبور کند. پیش از آن نیز طلا باید مقاومت ۱۸۴۰ دلاری را پشت سر بگذارد.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۷ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۷۱۲ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۴۳۷ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۴۵۲ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۶۶۲ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۳۷۷ تومان است.

‌قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۳۵۹ هزار و ۷۰۶ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    شلش کنید بیاد پایین . وابدید جنایت نکنید بیشتر از این بزارید ارزون بشه

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز