کد مطلب: ۶۶۵۱۸۲

قیمت اوراق وام مسکن در خرداد ۱۴۰۱

قیمت اوراق وام مسکن در خرداد ۱۴۰۱

بررسی نشان می‌دهند هزینه وام مسکن نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است. افزایش وام مسکن برای متاهلین ساکن تهران تقریبا ۸ میلیون با هفته گذشته تفاوت دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، هزینه وام مسکن نسبت به هفته قبل روند افزایشی داشته است.

پیش از این متاهل‌های ساکن تهران با پرداخت حدود ۱۲۴ میلیون تومان می‌توانستند نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند. این رقم در حال حاضر حدودا ۱۳۲ میلیون تومان می‌باشد.

ایسنا گزارش داد، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در فروردین، اردیبهشت و خرداد سال گذشته به‌ترتیب ۱۳۷ هزار و ۴۰۰، ۱۳۵ هزار و ۳۰۰ و ۱۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارند.

هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر، مرداد و شهریور سال گذشته با قیمت ۱۳۵ هزار و ۹۰۰، ۱۳۷ هزار و ۱۰۰ و ۱۳۶ هزار و ۱۰۰ تومان دادوستد می‌شود.

همچنین این اوراق در ماه مهر سال گذشته ۱۳۶ هزار و ۶۰۰، در آبان ۱۳۶ هزار و ۲۰۰ و در آذر نیز ۱۳۷ هزار تومان قیمت داشتند.

اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ و بهمن سال گذشته نیز با قیمت‌های ۱۳۷ هزار و ۳۰۰ و ۱۳۷ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می‌شد.

این اوراق در فروردین سال جاری ۱۳۸ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد که این گزارش بر اساس همین قیمت نوشته شده است.

قیمت اوراق برای مجردها و متاهل‌های تهرانی

بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. این رقم شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود.

لذا برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۱۳۸ هزار و ۱۰۰ تومانی ۵۵ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان می‌شود.

همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۲۲ میلیون و ۹۶ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۷۷ میلیون و ۳۳۶ هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند.

بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۱۱۰ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان می‌شود. این رقم همراه با هزینه ۲۲ میلیون و ۹۶ هزار تومانی وام جعاله است که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند. در مجموع باید ۱۳۲ میلیون و ۵۷۶ هزار تومان بپردازند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان می‌‌رسد. با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهل‌های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۴۴ میلیون و ۱۹۲ و متاهل‌ها نیز باید ۸۸ میلیون و ۳۸۴ هزار تومان پرداخت کنند.

این وام برای مجردهای سایر مناطق شهری به ۱۲۰ و برای زوجین این مناطق نیز به ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است. بنابراین مجردها باید با پرداخت ۱۶ میلیون و ۵۷۲ و متاهل‌ها نیز با پرداخت ۳۳ میلیون و ۱۴۴هزار تومان برای خرید اوراق نسبت به اخذ این وام اقدام کنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • محسن

  فقط باید بی نام و نشان مرد.که هزینه مردن هم نداریم. از بس که گرانی روز به روز بیداد میکنه.خدایا مرگ ما را برسان که زنده ماندن هزینه ی گزافی دارد که ما نداریم

 • ناشناس

  واقعا جا تاسف داره که بانک مسکن هم دراین شریط از اب گل آلود ماهی میگیره اخه چرا؟ ۳۰۰میلیون وام میدن حدود ۱۰۰میلیون باید اوراق بخری که پولت میره هیچ. یعنی ۱۰۰میگیرن ۲۰۰میدن باکلی قسط وسود عجب کاسبی راه انداختن مردم هم هجوم میارن واقعا چرا؟؟.؟

 • ناشناس

  نفهمیدم یعنی برای ۲۰۰ میلیون وام اوراق مسکن باید ۵۵ میلیون بدی ؟؟؟؟؟؟ لطفا یه نفر راهنمایی کنه.

 • ناشناس

  نزول خیلی بهتره!!!!

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز