فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۱۶۸۶۷

وزارت راه و شهرسازی:

با بنگاههایی که سقف اجاره را رعایت نمی‌کنند برخورد می‌کنیم

با بنگاههایی که سقف اجاره را رعایت نمی‌کنند برخورد می‌کنیم

وزیر راه وشهرسازی درباره تخلفات بنگاهها گفت: با بنگاههایی که سقف اجاره را رعایت نمی کنند، برخورد جدی خواهد شد و گشت‌های تعزیراتی در حوزه مسکن برای رسیدگی به این تخلفات فعال شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزیر راه وشهرسازی گفت: گشت‌های تعزیراتی با مشاوران املاکی که سقف اجاره را رعایت نکرده‌اند، برخورد جدی خواهد کرد.
مهرداد بذرپاش گفت: گشت های تعزیراتی در حوزه مسکن به ویژه برای رسیدگی به تخلفات بنگاه های مشاوران املاک فعال شده و با بنگاههای معاملات ملکی که اقدام به ثبت کد رهگیری نکنند یا فاقد کد رهگیری باشند، جریمه و برخورد می‌شود.

او گفت: تعدادی از بنگاههای مشاور املاک به دلیل رعایت نکردن سقف اجاره‎ها یا ثبت نکردن کد رهگیری مشمول جریمه‌های تعزیراتی شدند.

به گفته وزیر راه وشهرسازی، هیچ معاملات مسکنی نباید مصون از گرفتن کد رهگیری باشد.ما به عنوان دولت وقتی می‌توانیم رصد کنیم که نظام معاملات مسکن در سامانه‌های املاک و مستغلات ثبت شده باشد و عدم گرفتن کد رهگیری تخلف بزرگی محسوب می‌شود که اثرات عدم رعایت مقررات از جمله کد رهگیری به مردم باز می‌گردد.

او می‌گوید: ما به عنوان دولت در این بخش ضعف‌های جدی داریم، اما منتظر نمانده‌ایم و اقدامات و همکاری زیادی با دستگاههای مختلف در این بخش از جمله تعزیرات ،سازمان امور مالیاتی و بخشهای مختلف انجام داده‌ایم.

وزیر راه وشهرسازی با تاکید بر اینکه روش‌های اساسی و پایه‌ای برای حل مشکل مسکن و سوداگری انجام شده است، گفت: در این بخش با رسمیت یافتن اسناد رسمی و غیر قانونی شدن اسناد عادی مشکلات حل می‌شود که براین اساس ما به عنوان دولت پیگیر اساسی برای ثبت اسناد رسمی و نامعتبرشدن اسناد عادی هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.