خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۲۰۰۳۴

دستورالعمل کنترل بازار املاک اجرایی می‌شود؟

دستورالعمل کنترل بازار املاک اجرایی می‌شود؟

رئیس‌جمهور با توجه به ساماندهی بازار مسکن دستورالعمل جدیدی برای رسیدگی به قیمت مسکن و اجاره بها صادر کرد. این طرح در صورت رسیدن به نتیجه مطلوب در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، رئیس جمهور امروز 20 خرداد 1402 دستور جدیدی برای ساماندهی بازار مسکن صادر کرد.

ابراهیم رئیسی در هشتمین جلسه شورای‌ عالی مسکن در دولت سیزدهم، با تاکید بر ضرورت شتاب گرفتن اعطای تسهیلات به طرح‌های ساخت مسکن، استانداران را مکلف کرد، تسریع در نوسازی بافت‌های فرسوده را نیز در دستور کار قرار دهند.

وی از استانداری‌ها و ادارات مربوطه در استان‌ها خواست اراضی را که بیش از 10 سال بلاتکلیف مانده و ساخت و ساز در آنها انجام نشده، شناسایی کرده و با ارائه مشوق‌های لازم و همچنین بهره‌گیری از سازوکارهای قانونی که در شورای‌ عالی شهرسازی به تصویب رسیده است، این زمین‌ها را به ظرفیت ساخت و سازهای مسکن کشور اضافه کنند.

ساماندهی بازار اجاره‌بها و نظارت بر عملکرد سکوهای ارتباطی در زمینه بازار مسکن و اجاره‌بها به منظور جلوگیری از سوداگری و قیمت‌سازی در بازار مسکن از دیگر تأکیدات رئیس جمهور در جلسه امروز شورای عالی مسکن بود.

رئیسی با اشاره به افزایش سهم مسکن در سبد خانوار، از همه مسئولان و دستگاه‌ها خواست در زمینه اجرای نهضت ملی مسکن با جدیت به وظایف خود عمل کنند تا نگرانی مردم از ناحیه تأمین مسکن هر چه بیشتر برطرف شود.

در این جلسه مقرر شد دستورالعمل تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات به شرط اخذ نتیجه مطلوب در اجرای آزمایشی، به شکل سراسری در کل کشور اجرا شود.

به گزارش تسنیم، در جلسه امروز ایجاد درگاه سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری که آخرین وضعیت پروژه‌های نوسازی بافت فرسوده را نشان می‌دهد، به تایید اعضا رسید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.