کد مطلب: ۸۲۳۱۱۶

پاسخ ایران خودرو به ماجرای قیمت گذاری دناپلاس

پاسخ ایران خودرو به ماجرای قیمت گذاری دناپلاس

در پی ایجاد سوال و ابهام برای مشتریان درباره نحوه قیمت‌گذاری محصول دناپلاس دستی، گروه صنعتی ایران‌خودرو به منظور پاسخ‌گویی به افکار عمومی، جزییات قیمت‌گذاری این خودرو را اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، ایران‌خودرو عنوان کرده، تولید محصول دناپلاس با کد ۷۰۴۰۸ از زمان آغاز تولید تاکنون به صورت مستمر ادامه داشته و طبق مصوبه ۵۴۷ شورای رقابت به بهای کارخانه‌ای ۳۹۰ میلیون تومان به عنوان محصول پایه و مبنای قیمت‌گذاری درنظر گرفته شده است.

بر همین اساس و طبق مصوبه شورای رقابت، قیمت دناپلاس با کد ۷۰۳۲۳ به میزان ۴۳.۸ میلیون تومان کم‌تر از قیمت محصول مبنا، به قیمت ۳۴۷ میلیون تومان تعیین نرخ شده است.
ایران‌خودرو علت سو برداشت مشتریان را مبنا قرار دادن محصول دناپلاس با کد ٧٠٣١٧ برای قیمت گذاری دناپلاس با کد ۷۰۳۲۳ دانسته و تاکید کرده تولید محصول ٧٠٣١٧ از مهر سال ١۴٠١ متوقف شده و آخرین تولیدات این محصول در نیمه اول سال ١۴٠١، مربوط به تعهدات ایجاد شده قبل از سال ١۴٠٠ بوده است.
این خودروساز عنوان کرده، در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ براساس اعلام از سوی نهاد‌های ذی‌ربط و ضرورت افشای اطلاعات، بهای کارخانه‌ای محصولات را براساس صورت‌های مالی شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ که به تایید مراجع ذی‌ربط رسیده بود، منتشر و در سایت کدال افشا کرده است و به همین دلیل دناپلاس با کد ۷۰۳۱۷ در لیست قیمت فروردین‌ماه شرکت اعلام شده و به علت توقف تولید، از فهرست قیمت اردیبهشت و خرداد حذف شده است.
این خودروساز درباره مشخصات دو خودرو و تفاوت‌های موثر در قیمت‌گذاری عنوان کرده، دناپلاس دستی کد ٧٠٣٢٣ دارای تفاوت‌هایی از جمله توربوشارژ، سانروف، رینگ آلومینیومی و اکسل عقب دیسکی است که سبب کاهش حدود ۴۴ میلیون تومانی آن نسبت به خودروی مبنا شده است.
ایران‌خودرو عنوان و تصریح کرده، قیمت‌گذاری محصولات براساس مصوبات نهاد‌های ذی‌ربط صورت می‌گیرد و به طور حتم این شرکت خود را ملزم به تبعیت از ضوابط جاری قیمت‌گذاری می‌داند.
با اینحال ذکر این نکته ضروری است که بر اساس مصوبه ۵۴۷ شورای رقابت قیمت پایه دنا پلاس از ۲۸۱ میلیون تومان حدود ۴۳ میلیون کاهش پیدا کرده است. ولی در لیست قیمت منتشر شده ایران خودرو برای تیر ماه ۱۴۰۲ قیمت افزایش داشته و به ۳۴۷ میلیون رسیده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  حذف ۴پنچ تا آپشن فقط ۴۰ میلیون کم کردن حداقل باید ۱۰۰ میلیون تفاوت قیمت داشته باشه اگر این آپشنها رو خودشون اضافه میکردن هر کدوم ۲۰ سی میلیون میزاشتن روش

 • سام

  از اسفند 1401تاخرداد1402مردم را سر کار گذاشتید و مدام قیمت ها را بالا میبرید سه ماه دیگر هم خودرو را تحویل نمی‌دهید در صورتی پول مردم را گرو گرفتید مردمی ک طلا زمین فروختند پول قرض کردند وام گرفتند تا ماشین دار بشوند اما فقط فقط هنر شما گیر انداختن مردم و گران کردن است

 • ناشناس

  برا توربو شارژ و سانروف و رینگ آلمینیوم و اکسل دیسکی و احتمالا حذف دو ایربگ جانبی ۴۳ میلیون کم کرده.مرد مومن تا همین سال پیش فقط به خاطر آپشن توربو شارژ تفاوت دنا پلاس معمولی با نسخه ی توربو حدود ۱۰۰ میلیون بود.
  قیمت دنا قالپاق با ۲۰۷ اتوماتیک فول آپشن را یکی کردند و حتی گرانتر از تارا دنده ای با آن همه امکانات.
  راستش را بگو.بگو می خواهیم مردم انصراف بدهند تا دنا قالپاق را با اضافه کردن چند آپشن به عنوان دنا پلاس جوانان با قیمت ۶۰۰ میلیون به مردم قالب کنیم.ما را هم احمق فرض نکن.

 • مهدی

  من موندم مردم را چی فرض کردن. وقتی میگن دنا توربو، توربو جز آپشن حساب نمیشه، جز خود ماشینه. سری بعد هم میگن این همون دنا اتوماتیکه فقط ما یک سری آپشن از جمله گیربکس اتوماتیک را حذف کردیم.

 • مصطفی

  قیمت دنا معمولی طبق لیست قیمت خود ایران خودرو قبلاً ۱۹۸ بوده که به ۲۸۱ افزایش پیدا کرده حالا چرا میگن ۳۴۷ نمی‌دونم مردم بر اساس ۲۸۱ و قیمت نهایی ۳۱۲ تومان با مالیات و شماره گذاری و غیره در سامانه یکپارچه ثبت‌نام کردند.
  لطفاً موضوع را پیگیری کنید.
  ممنون

 • یوسفی

  سلام
  قیمت دنا پلاس معمولی در اردیبهشت از ۱۹۸ به ۲۸۱ افزایش و دنا پلاس ۶ دنده توربو از ۲۹۷ به ۳۹۰ افزایش پیدا کرد، حالا طبق مصوبه جدید ایران خودرو اعلام کنه ۴۳ میلیون از کدام کسر شده و چرا قیمت دنا معمولی از ۲۸۱ به ۳۴۷ افزایش یافته.
  لطفاً پیگیری کنید.

 • ناشناس

  همش دروغه.یعنی قیمت دناپلاس هیچی ازتاراهم گرونه وبا207اتومات برابری میکنه؟

 • نادر

  اگه میگن ۴۳ ملیون دنا توربو کم شده پس اسمی از گرونی دنا پلاس نبوده چرا گرون کردن تولیست شورای رقابت هم نبوده خواهشا پیگیری شود

 • ناشناس

  شورای رقابت این هفته درباره قیمت دنا پلاس جلسه داره و باید به این موضوع رسیدگی کنه. دنا پلاس دستی قالپاقی، ترمز کاسه ای، دو ایربگ و بی سانروف چراااا باید گرون شه؟!!

  • ناشناس

   سلام.مطمئنید جلسه داره چون چیزی توی سایت شون نبود؟

 • ناشناس

  احسنت به ابتکار عمل ایرانخودرو
  یعنی با ۴۳ کاهش هم موتور توربو هم گیربکس شش دنده هم سانروف هم کیسه هوا جانبی هم ترمز دیسکی هم رینگ رو حذف کردهیا قیمت توربو نبودن موتور و کیسه هوای جانبی و سانروف و شش دنده نبودن رو هم از همون پایه مدنظرتون کم کنید
  یا باید دناتوربو با رینگ فولادی و اکسل کاسه ای تحویل بدهنمیشه که مدل پایه را دناپلاس توربو شش دنده ( با رینگ و ترمز دیسکی و سانروف و موتور توربو و گیربکس شش دنده ) مشخص کنند ولی همه این امکانات در ازای ۴۳ میلیون کاهش برداشته بشهیعنی ایرانخودرو هزینه موتور توربو و رینگ آلومینیومی و ترمز دیسکی و کیسه هوای جانبی و سانروف و گیربکس شش دنده رو فقط ۴۳ میلیون میدونه؟
  طرح تبدیل به توربو یا ۲۰۷ اتومات بگذارید اگر بنظرتون قیمتتون درسته تا ببینید هیچکس …. نیست