حجم ویدیو: ۱۱.۵۱M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۲۸ دانلود ویدیو

کیانوش گودرزی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت‌وگو با «تجارت‌نیوز»:

قیمت مسکن در سال ۱۴۰۳ رشد چشمگیری ندارد

مسکن در سال ۱۴۰۲ بر خلاف پنج سال گذشته افزایش قیمت بالایی را تجربه نکرد. اما با آغاز سال ۱۴۰۳ چه چشم‌اندازی برای قیمت مسکن وجود دارد؟ رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت‌وگو با «تجارت‌نیوز» به این سوال پاسخ داده است.

به گزارش‌ تجارت‌نیوز، بازار مسکن در سال 1402 با تاثیر از رکود حاکم بر بازار، نوسان قیمت بالایی را تجربه نکرد. اما با شروع سال جدید چه افق دیدی برای این بازار وجود دارد؟

کیانوش گودرزی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این باره به «تجارت‌نیوز» گفت: «با توجه به تورم قیمت‌ها، سهم مسکن در سبد زندگی مردم بالا رفته است و در نتیجه طبقه ضعیفی که باید به آن کمک شود توان اقتصادی بسیاری از مسائل را ندارد.»

وی افزود: «بنابراین زمانی که افراد توان اقتصادی خرید و اجاره مسکن را ندارند به‌نظر می‌آید با هر شرایطی قیمت‌ها در همان شرایط باقی بماند و در سال 1403 نیز رشد چندانی را تجربه نکند. البته در هر صورت مسکن تابع تورم است.»

این بخش از گفت‌وگوی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در ویدئوی همین گزارش قابل مشاهده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • احمد احمدی

    خبر درمانی و دروغ درمانی واقعا جواب میده؟ من که فکر نکنم. بیشتر باعث متشنج شدن افکار میشین. سال ۱۴۰۲ که دیگه آخر رکود و بشکن زدن پایین اومدن قیمتتون بود که آخرش ۲۵ درصد تورم مسکن داشت. سال ۱۴۰۳ که دیگه نوبت سال در میون تورم مسکن هست که من شخصا میش بینی ۷۵ درصدی میکنم.

  • احمد احمدی

    آره اصلا قیمت یک سوم میشه... الان یک آپارتمان ۲ تا ماشین زپرتی مونتاژی قیمت داره امسال ایشاللا میشه نصف یک ماشین. چند سال بعد هم یک پراید معادل ۳ تا واحد خونه میشه.. یکم بعد هم ده کیلو گوشت گوسفندی میشه آپارتمان صد متری.