برنامه‌های پوتین در سفر یک روزه به تهران| نظر پوتین درباره انزوا روسیه

تجارت نیوز

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه امروز سه‌شنبه ۲۸ تیرماه وارد تهران می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، پوتین با چه اشخاصی دیدار می‌کند؟

به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین در جریان سفر به تهران با همتای ایرانی خود ابراهیم رئیسی دیدار و رایزنی می‌کند.

او همچنین در این سفر بر اساس اخبار اعلام شده از سوی رسانه‌های روسیه احتمالا با آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب نیز دیدار می‌کند.

پوتین در جریان سفر به تهران با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز دیدار دوجانبه‌ای خواهد داشت.

به نظر می‌رسد محور اصلی رایزنی روسای جمهور روسیه و ترکیه  در تهران علاوه بر موضوع سوریه، بحران اوکراین و امنیت مواد غذایی و بحث صادرات غلات اوکراین باشد.

از زمان آغاز جنگ اوکراین، دولت ترکیه تلاش کرده که بواسطه داشتن روابط نسبتا خوب با دو کشور روسیه و اوکراین، نوعی نقشی میانجی را برای حل بحران اوکراین ایفا کند.

پوتین در این سفر همچنین در هفتمین نشست سران ایران ،ترکیه و روسیه در مورد روند آستانه  با محوریت موضوع سوریه شرکت می‌کند و احتمالا در پایان این نشست در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در مورد نتایج این اجلاس حضور پیدا می‌کند.

نظر پوتین درباره انزوای روسیه

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که ریاست جلسه شورای توسعه استراتژیک و پروژه های ملی را از طریق یک لینک ویدیویی برعهده داشت، با تاکید بر این که منزوی کردن روسیه از سایر نقاط جهان غیرممکن است عنوان داشت: تحریم‌های اعمال‌شده توسط کشورهای غربی باعث پسرفت روسیه در زمینه رشد و شکوفایی نخواهد شد.از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، کشورهای غربی مجموعه‌ای از تحریم‌ها را با هدف منزوی کردن این کشور از اقتصاد جهانی اعمال کردند.پوتین گفت: “نه تنها محدودیت‌ها، بلکه حتی ممنوعیت‌ شبه کامل دستیابی به تولیدات خارجی با فناوری پیشرفته هم که غرب متعمدانه علیه کشور ما اعمال می‌کند باعث سردرگمی و تسلیم روسیه نمی‌شود. بلکه برعکس زمانی که متوجه حجم عظیمی از مشکلات پیش رو هستیم، سخت و کارآمد برای دستیابی به راه حل جدید کار خواهیم کرد. واضح است که این یک چالش بزرگ برای کشور ما است، اما ما تسلیم نمی‌شویم و متوقف نشده و یا به گذشته برنمی‌گردیم. ”

پوتین همچنین گفت: روسیه باید فناوری و همچنین شرکت‌های متخصص در عرصه فناوری را توسعه دهد. روسیه در بحبوحه تحریم‌ها، توسعه خود را رها نخواهد کرد و به دهه‌های قبل که «بدخواهان» پیش‌بینی می‌کنند، بازنخواهد گشت. این فناوری‌ها مبنای توسعه پیشرو هر کشور در دنیای مدرن هستند. این دقیقاً همان جایی است که آنها سعی می کنند برای ما موانعی ایجاد کنند تا جلوی توسعه روسیه را بگیرند.

وی در پایان از دولت روسیه خواست تا برای اقدامات حمایتی از نهادهای آسیب دیده از تحریم‌ها تلاش کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند