بسته حمایتی تلفیقی از پرداخت نقدی و غیرنقدی باشد

پیشرانان تورم در فروردین ماه

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید پیشنهاد تلفیقی نقدی و غیر‌نقدی بسته حمایتی نیز مطرح است، اما هنوز مشخص نیست دولت در نظر دراد این ۲۰۰ هزارتومان را به چه نحوی پرداخت می‌کند.

سیدتقی کبیری، با اشاره به بسته حمایتی دولت برای جبران گرانی‌ها، اظهار داشت: اطلاع جدیدی از پرداخت بسته حمایتی نداریم اما قرار بود در آبان ماه مرحله اول بسته حمایتی پرداخت شود و انتظار می‌رفت این کار صورت گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس آنچه دولت اعلام کرده بود قرار است درسه مرحله 200 تومان واریز شود، اما مشخص نیست این مبلغ نقدی است یا به ازای آن کالای اساسی داده می‌شود، با این حال اگر تا امروز بسته حمایتی واریز نشده، در واقع دولت خلف وعده کرده است.

نمایند مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس به موضوع تامین کالاهای اساسی ورود کرده بود اما دولت اعلام کرده بود که بسته حمایتی در نظر دارد از این روی نمایندگان طرح را از دستور خارج کرده‌اند، با این حساب اگر دولت در پرداخت بسته حمایتی تأخیر داده باشد خلف وعده است.

بلاتکلیفی بسته حمایتی

کبیری، با اشاره به پرداخت نقدی بسته حمایتی، بیان داشت: زمانی که موضوع بسته حمایتی دولت در مجلس بررسی شد، نمایندگان در قالب رای گیری با پرداخت نقدی مخالفت نکردند بلکه پیشنهاداتی در زمینه پرداخت نقدی، غیر نقدی یا هر دو روش مطرح شد.

وی گفت: پرداخت نقدی بسته حمایتی باعث افزایش نقدینگی در کشور می‌شود که این امر در حال حاضر آفت اقتصاد کشور است با این حال دولت در این زمینه تصمیم گیر است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: پیشنهاد تلفیقی نقدی و غیر نقدی بسته حمایتی نیز مطرح است، اما هنوز مشخص نیست دولت در نظر دراد این 200 هزارتومان را به چه نحوی پرداخت می‌کند.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند