بسته حمایت از تولید هفته آینده تقدیم دولت می‌شود

بسته حمایت از تولید هفته آینده تقدیم دولت می‌شود

وزیر صنعت گفت: 92 درصد از صنایع کشور را واحدها صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد و این صنایع یک میلیون اشتغال دارند و 16.8 درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به این بخش است.

محمد شریعتمداری امروز در افتتاح نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط در مصلی امام خمینی تهران با حضور رئیس مجلس گفت: جناب آقای لاریجانی امروز احداث واحدها کوچک صنعتی در اقتصادهای جهان نقش موثر دارد و نقش این صنایع در درآمدهای اقتصاد جهان بی بدلیل است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: 92 درصد از صنایع کشور را واحدها صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد و این صنایع یک میلیون اشتغال دارند و 16.8 درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به این بخش است.

شریعتمداری اظهار داشت: در ایران سهم اشتغال واحدها کوچک و متوسط حدود 45 درصد است و این رقم نشان می‌دهد که این موضوع نیاز به توجه بیشتر دارد.

وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: باید به صادرات تولیدات بخش صنایع کوچک توجه بیشتری شود و مدتی صادرات در این بخش تعطیل شده بود، اما در حال حاضر اقداماتی انجام شده و بخشی از تولیدات این بخش در حال صادرات است.

وی افزود: تاب آوری صنایع کوچک از عوامل برون زای تولید کمتر از صنایع بزرگ است، بنابراین از آنجا که عدم قطعیت در حوزه سیاست خارجی وجود دارد، بنابراین انتظارات عقلایی منفی در واحدها ی صنعتی به وجود آمده و به همین دلیل برای حل مشکلات نیازمند کمک مجلس هستیم.

شریعتمداری اظهار داشت: وضعیت صنعت امروز قابل مقایسه با شروع جنگ تحمیلی نیست و تامین نیازمندی‌های این واحدها نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

وی افزود: بسته حمایت از تولید هفته آینده تقدیم دولت می‌شود.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند