بهترین سایت‌های کاریابی و استخدام مشهد

بهترین سایت‌های کاریابی و استخدام مشهد

در این پست به معرفی و بررسی بهترین سایت‌های کاریابی و استخدام مشهد به صورت کامل می‌پردازیم با ما همراه باشید.

با عرض سلام حضور شما مخاطبین عزیز، در جهت تسهیل کاریابی شما کارجویان گرامی در مشهد به تهیه مقاله‌ای جهت معرفی بهترین سایت‌های کاریابی و استخدام در زمینه انتشار آگهی‌های مشهد پرداخته‌ایم. در ابتدای مقاله به مسائل روز و وضعیت شغل‌های مشهد پرداخته، در رابطه با لزوم استفاده از سایت‌های کاریابی صحبت خواهیم کرد و در انتها به معرفی چهار سایت برتر در این زمینه خواهیم پرداخت. با ما باشید تا بهترین راه برای یافتن شغل دلخواهتان را بیابید.

کار از ارزش‌های محوری و مهم هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، از بین بردن بیکاری به عنوان یک پدیده مخرب اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، همواره همیشه از جمله دغدغه‌های اساسی برنامه‌ریزان بوده است.

به همین دلیل مبحث و حوزه اشتغال و بهره‌برداری کامل و مناسب از نیروهای انسانی یکی مسائل مهمی است که باید در جامعه به آن توجه شود. معضلات و چالش‌هایی در مسیر استخدام و اشتغال وجود دارد که شاید اگر با آنها آشنا شوید تا حدودی بتوانید آنها را مدیریت کرده و شغل دلخواهتان را بیابید.

همان‌طور که خودتان نیز واقف هستید اشتغال و بیکاری از جمله موضوعات مهم اقتصادی هر کشوری است، به گونه‌ای که افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع تلاقی می‌شود.

مشهد از کلان‌شهرهای ایران می‌باشد که علی رغم داشتن زوار زیاد همچنان با موضوع بیکاری دست و پنجه نرم می‌کند و افراد به راحتی نمی‌توانند موقعیت شغلی خود را بیابند و همچنین در مقابل کارفرمایان نیز در یافتن نیروهای کار خبره با چالش‌های بسیاری روبرو می‌باشند.

با در نظر گرفتن رشد جمعیت مشهد و مهاجرپذیری استان تا کنون برآورد شده است که در حال حاضر این جمعیت بالای شش میلیون نفر باشد. بر طبق آمار ارائه شده توسط مرکز آمار ایران تعداد کل شاغلین در استان 2100000 نفر می‌باشد. بر طبق این آمار حدود 40 درصد از این شاغلین در بخش‌های غیر رسمی اشتغال به کار دارند. نرخ بیکاری اعلامی 1/9 می‌باشد که پایین‌تر از میانگین کشوری است.

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کرده‌ایم فقط نرخ بالای بیکاری مسبب نیافتن شغل از سمت افراد کارجو نشده است، بلکه اگر نگاه دقیق‌تری به شرایط موجود بیندازید، میبینید که بیشتر موقعیت‌های شغلی به افراد غیر متخصصی محول شده که کار را به خوبی بلد نبوده و ان را به سرانجام درستی نمی‌رسانند و کارفرمایان زیادی هستند که از بی‌کفایتی کارکنان خود گله‌مند می‌باشند.

بنابراین اگر بخواهیم به موارد و موانعی بر سر راه استخدام و مشاغل اشاره کنیم، مباحثی چون نداشتن رزومه مناسب از سمت کارجویان، نرخ بیکاری موجود در کشور و مهم‌ترین آن فقدان راه ارتباطی مناسب بین کارفرمایان و کارجویان می‌باشد.

نکات مهم جهت پشت سر گذاشتن موانع و چالش‌های کاریابی

در رابطه با نرخ بیکاری موجود در جامعه که گربان‌گیر مشهد نیز می‌باشد شاید کار زیادی از دست شما کارجویان عزیز بر نیاید اما دو نکته مهم وجود دارد که با رعایت و فراگیری آنها می‌توانید در این راه پرفراز و نشیب نتیجه موفقیت‌آمیز را کسب کنید.

نکته بسیار مهمی که شاید در مسیر یافتن شغل دلخواه و مناسبتان به آن دقت نمی‌کنید و به تاثیر آن در مقابله با چالش بیکاری واقف نیستید داشتن یک رزومه کامل و مهم و بر اساس استانداردهای رزومه‌نویسی است.

اولین برخورد کارفرمایان با شما عزیزان از طریق رزومه اتان اتفاق می‌افتد و رزومه شما اولین تصویر ذهنی از شما را در ذهنشان ایجاد می‌کند. در دنیای امروزه و با توجه به آمار بالای متقاضیان کار در مشهد شما باید برای خود مزیت‌های رقابتی بالایی ایجاد کنید.

داشتن یک رزومه بی‌نقص کار شما را به نسبت رقبایتان آسان خواهد کرد. پس اولین قدم در مسیر استخدام نوشتن یک رزومه قوی می‌باشد. پس از همین حالا شروع کنید.

مرحله بعد و مرحله بسیار مهم نحوه ایجاد برقراری ارتباط شما کارجویان عزیز با کارفرمایان و اصلا یافتن آنهاست.

در گذشته و تا قبل از پیشرفت تکنولوژی یافتن موقعیت‌های شغلی جهت اقدام برای استخدام از طریق معرفی آشنایان و انتشار آگهی‌های استخدامی در روزنامه‌های کثیرالانتشار صورت می گرفت. اما با توجه به افزایش مشاغل و تعداد بالای متخصصین و فارغ التحصیلان موسسات کاریابی‌ای تاسیس شدند که به سرعت به دلیل اخذ مبالغ از کارجویان و کارفرمایان و عدم ارائه خدمات مناسب در مقابل وجه دریافتی با شکست مواجه شدند. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سلیقه افراد آگهی‌های استخدامی در روزنامه‌ها به‌ویژه روزنامه‌های نیازمندی نیز به دلیل سوءاستفاده‌ عده‌ای و کاهش علاقه مردم، تا حدود بسیار زیادی منسوخ شدند.

با کم‌رنگ شدن نقش موسسات کاریابی و روزنامه‌ها و با توجه به پیشرفت فناوری ارتباطات و اینترنت در کشور، پلتفرم‌های استخدامی وارد عرصه شدند. پلتفرم‌های استخدامی در واقع صورت مدرن صفحه نیازمندی‌های روزنامه‌ها هستند و به عنوان یک واسط، میان کارجو و کارفرما ارتباط برقرار می‌کنند.

بعضی‌ از سایت‌های کاریابی برای کارجو رزومه هم می‌سازند (قبلا به اهمیت داشتن یک رزومه استاندارد به تفصیل پرداخته‌ایم) و در صورت مردد بودن برای انتخاب مسیر شغلی، این مزیت را هم دارند که با گرفتن تست‌های روان‌شناسی افراد را برای دنبال کردن شغل رویایی‌شان راهنمایی کنند.

تمام این مزایا در کنار جستجوی رایگان شغل برای کارجو، پلتفرم‌های استخدامی را به جایگزین خوبی برای بنگاه‌های سنتی کاریابی تبدیل کرده که در عین دریافت هزینه بابت کاریابی به اندازه سرویس‌های آنلاین سریع و مؤثر ظاهر نمی‌شوند.قبل از آن که با سایت‌هایی که در این زمینه بهترین خدمات را ارائه می‌کنند، آشنا شوید بهتر است مزایای استفاده از سایت‌های کاریابی را نیز به طور کامل بدانید در ادامه به چند مورد به صورت خلاصه اشاره شده است.

مزایای استفاده از سایت‌های کاریابی

  • تسهیل و افزایش جستجو برای متقاضیان شغل

در دنیای امروز کارجویان می‌توانند با استفاده از سایت‌های کاریابی بدون محدودیت جغرافیایی و همزمان مشاغل مختلف را جستجو کرده و به راه‌های ارتباطی با کارفرماها دسترسی داشته باشند و از طریق این سایت‌ها، اطلاعات کاملی را در مورد شرکت‌ها، شرایط کار، مهارت‌های مورد نیاز برای انواع مشاغل کسب کنند که این امر بدون استفاده از سایت‌های کاریابی ممکن نمی‌باشد.

کارجویان با استفاده از این سایت‌ها می‌توانند ان دسته از فرصت‌های شغلی که در روزنامه‌ها یافت نمی‌شود را پیدا کرده و در مورد گرایش‌های صنعتی یک حوزه خاص و انتظاراتی که یک کارفرما نسبت به ظرفیت و توانایی‌های یک کارمند دارد اطلاع پیدا می‌کنند.

  • کاهش هزینه‌های استخدام

شما کارجویان عزیز در صورت استفاده از سایت‌های کاریابی به نسبت روش‌های دیگر هزینه کمتری را صرف کرده اما در مقابل نتیجه مطلوب‌تری را دریافت خواهید کرد. سایت‌های کاریابی و استخدام آنلاین به شما کارفرمایان عزیز این امکان را می‌دهند تا با صرف کمترین هزینه‌ به انتشار آگهی‌های خود بپردازید و مطمئن باشید که به صورت تضمینی در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

این آگهی‌ها برخلاف آگهی‌های مطبوعاتی، بلافاصله بعد از انتشار در دسترس کارجویان قرار می‌گیرد و به آنها امکان می‌دهد تا در زمینه‌ تخصص خود به جستجو بپردازند و آگهی شما را ببینند.

  • صرفه‌جویی در زمان

یکی از مزایای استخدام آنلاین این است که شما می‌توانید به صورت 24 ساعته دنبال کار بگردید. این موضوع باعث یک تعامل سازنده تمام ‌وقت بین کارفرما و کارجو می‌شود. با استفاده از این روش و مراجعه به سایت‌های استخدامی، کارفرمایان می‌توانند به آسانی به افراد جویای کار دسترسی داشته باشند و کارجویان به راحتی کار پیدا کنند.

حال که با مهمترین مزایای استفاده از سایت‌های کاریابی پی بردید بهتر است در مرحله آخر با برترین سایت‌های کاریابی و استخدامی مشهد آشنا شوید. در ادامه به معرفی بهترین سایت‌های کاریابی و استخدام مشهد که مسیر شما را در رسیدن به شغل مورد نظرتان هموار خواهد کرد، خواهیم پرداخت.

برترین سایت‌های استخدام مشهد

  1. سایت استخدام شو :

سایت استخدام شو از بهترین و باسابقه‌ترین سایت‌های کاریابی در کشور می‌باشد که از سال 1389 تاکنون به صورت مستمر در حال فعالیت و خدمت‌رسانی به شما کارجویان و کارفرمایان عزیز می‌باشد.

از مزایای منحصر به فرد سایت استخدام شو ارائه خدمات کاملا رایگان برای کارجویان و کارفرمایان می‌باشد که در شرایط نا به سامان امروزی صرفه‌جویی بزرگی در هزینه‌هایتان خواهد بود.

همچنین سایت استخدام شو دارای سابقه درخشان و طولانی است که نشان دهنده موفقیت آنها در جذب تعداد بالایی از کارفرمایان و کارجویان بوده است و در حال حاضر نیز آگهی‌های زیادی روزانه با فیلترهای مناسب از لحاظ شغل، محل شغل و شرایط و مهارت‌ها در آن درج می‌شوند و همچنین به‌روزرسانی مداوم آگهی‌های استخدامی و وجود امکانات پیشرفته و فیلتر‌های کارآمد برای جستجوی فرصت‌های شغلی، استخدام شو را به یک مرجع قوی و به‌روز برای آگهی‌های استخدامی مشهد و سایر شهر‌های ایران تبدیل کرده است.

همان‌طور که در پاراگراف بالا به آن اشاره کرده‌ایم مشاغل در سایت استخدام شو بر اساس فاکتورها و مشخصه هایی نظیر عنوان شغلی، جنسیت مورد نیاز، شرایط احراز، حقوق پیشنهادی، مدرک تحصیلی، نوع همکاری، سابقه کار، وضعیت خدمت سربازی فیلتر می‌شوند همین امر سبب شده است که امکان جستجوی مشاغل بر اساس کلمات کلیدی، عنوان شغلی و موقعیت مکانی برای کارجویان فراهم شده و کارجویان به راحتی می توانند مشاغل مورد نیاز خود را بیابند.

یکی از خدمات بسیار مهمی که سایت استخدام شو به ارائه ان می پردازد ساخت رزومه استاندارد برای شما کارجویان عزیز متقاضی شغل در مشهد می‌باشد. که کمک بسیار مهمی در روند استخدام شما دارد.

از آپشن‌های زیادی که سایت استخدام شو در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد می توان به ارسال ایمیل‌های اطلاع‌رسانی، درج آگهی‌های شغلی با ذکر زمان انتشار، امکان نشان‌دار کردن و اشتراک فرصت‌های شغلی با دوستان اشاره کرد.

همچنین جهت راحتی کار شما وب‌سایت سایت استخدام شو به صورت کاملا حرفه‌ای و کاربرپسند طراحی شده واین فرصت برای کارجویان فراهم می‌باشد که کارجو ملزم درخواست برای فرصت‌های شغلی رزومه خود را ارسال کنند و این امر سبب می‌شود تا شما فرصت و امتیاز بیشتری برای دیده شدن توسط کارفرمایان داشته باشید.

جهت مشاهده آگهی‌های استخدام مشهد اینجا کلیک کنید

  1. سایت ای‌استخدام

وب‌سایت «ای‌استخدام» دارای سرویس هوشمند ارسال آگهی در کشور می‌باشد که تمامی اخبار، آگهی‌های استخدامی محلی و کشوری را چند لحظه پس از اعلام و انتشار و گرفتن تاییدیه صحت آنها، در پایگاه اینترنتی خود تجمیع و بازنشر نموده و پس از تفکیک آنها بر اساس رشته تحصیلی، تخصص کاری و شهر و استان به کاربران متقاضی خود پیامک و ایمیل می‌نماید.

از مزایای سایت ای‌استخدام آگاهی به موقع از آگهی‌های استخدامی جراید، روزنامه ها، سایت‌ها و سایر منابع اخبار و آگهی می‌باشد و تیم «ای‌استخدام» به جای کاربران تمام روزنامه‌ها، نیازمندی‌ها، وب‌سایت ارگان‌های دولتی و خصوصی و کلیه منابع اخبار و آگهی‌های استخدامی موثق و معتبر را بررسی کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند.

  1. ایران استخدام:

وب‌سایت ایران استخدام به عنوان یک رسانه در زمینه اطلاع‌رسانی و نشر آگهی‌های استخدامی سراسر کشور و همچنین شهر مشهد فعال می‌باشد. ثبت نام در این سایت چه برای کارجویان و چه برای کارفرمایان بسیار آسان می‌باشد. تیم ایرن استخدام در جهت یافتن شغل مناسب شما برخی آگهی‌ها را به صورت رایگان منتشر می‌کند، همچنین سایت ایران استخدام از طراحی رابط کاربری بسیار خوبی برخوردار می‌باشد که فیلدهایی با فیلتر بر اساس استان و مشاغل مختلف را به شما کاربران ارائه می‌دهد. همچنین اپلیکیشن این سایت نیز برای راحتی کار شما طراحی شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

  1. شیپور:

شیپور از دیگر سایت‌های استخدامی می باشد که علاوه بر نیازمندی‌های اینترنتی بر خرید و فروش کالاهای نو و دست دوم و ارائه خدمات تمرکز دارند. سایت شیپور از سال 1391 تا کنون در حال فعالیت می‌باشد. شیپور سایتی است که ارائه خدماتی نظیر خرید و فروش کالاهایی نظیر لوازم الکترونیکی، موبایل، تبلت، لوازم خانگی، املاک، خودرو، لوازم شخصی، لوازم تفریحی و ورزشی را تسهیل می‌کند. هم‌اکنون علاوه بر وبگاه، از طریق نرم‌افزار کاربردی اندروید و آی‌‌اواس و ربات تلگرام هم خدمات خود را عرضه می‌کند. روزانه چند هزار آگهی در شیپور به ثبت می‌رسد و صدها نفر از آگهی‌های به ثبت رسیده در شیپور بازدید می‌کنند. از مزایای سایت شیپور استفاده رایگان از خدمات در سراسر ایران از جمله شهر مشهد است و همین امر دلیل استقبال بالای مردم از آن می‌باشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند