در گفتگوی تجارت‌نیوز با چند کارشناس مطرح شد:

پیش‌بینی وضعیت بورس تا آخر هفته / روند شاخص کل برمی‌گردد؟

پیش‌بینی وضعیت بورس تا آخر هفته / روند شاخص کل برمی‌گردد؟

هر چند که معاملات این هفته از بازار سهام با افت شدید سه درصدی آغاز شد اما اکثر کارشناسان روند بورس این هفته را متعادل پیش‌بینی کرده‌اند. در همین حال، بورس در ادامه معاملات هفته چه می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که متغیرها و پارامترها به نفع بازار سهام است اما معاملات این هفته با روند نزولی آغاز شد، اما نظر کارشناسان در رابطه با ادامه معاملات بورس این هفته چیست؟

عباس‌علی حقانی‌نسب، کارشناس بازار سهام در رابطه با معاملات این هفته گفت: به دلیل بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه، بازار سهام در جریان معاملات این هفته کمی دست به عصا حرکت کرده و از طرفی به دلیل نبود پول در سهم‌های بزرگ بورس به افزایش قیمت‌های جهانی واکنش نشان نمی‌دهد، اما در جریان معاملات این هفته و هفته آتی به شاخص‌سازان توجه خواهد شد.

همچنین ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه گفت: احتمالا فردا و روزهای اتی این هفته شاهد روند متعادل‌تری در بازار سرمایه باشیم.

اما در مقابل این دو کارشناس که روند بورس هفته جاری را متعادل پیش‌بینی می‌کنند، پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با ورود شاخص کل بورس به محدوده یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحدی هشدار داد و گفت: اگر شاخص کل چند روزی کمتر از یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحد معامله شود باید منتظر افت تا حدود ۱۰۰ هزار واحدی شاخص کل باشیم.

محمد خبری‌زاد نیز در رابطه با آینده بورس بیان کرد: فعلا بورس در کف حمایتی خود قرار دارد و امیدواریم حامیان بازار سهام بتوانند در این نقطه از ریزش بیشتر شاخص جلوگیری کنند. اگر شاخص کل همچنان روند نزولی داشته باشد احتمال رسیدن شاخص کل تا کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی هم وجود دارد. اگرچه امیدواریم انتشار گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها موجب رشد مجدد شاخص  کل شود.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند