آیا بیت‌کوین باز هم به ۲۰ هزار دلار می‌رسد؟

آخرین بار که بیت‌کوین به رقم هشت هزار و 300 دلار رسید، تنها پس از 13 روز موفق شد با رشد قابل توجهی به 20 هزار دلار برسد. اما آیا تاریخ باز هم تکرار می‌شود؟
آیا بیت‌کوین باز هم به ۲۰ هزار دلار می‌رسد؟

آخرین بار که قیمت بیت‌کوین به رقم هشت هزار و ۳۰۰ دلار رسید، تنها پس از ۱۳ روز موفق شد با رشد قابل توجهی به ۲۰ هزار دلار برسد. اما آیا تاریخ باز هم تکرار می‌شود؟ آیا اگر بیت‌کوین به هشت هزار و ۳۰۰ دلار رسد، باز هم شاهد بیت‌کوین ۲۰ هزار دلاری خواهیم بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بیت‌کوین حالا موفق شده دوره ۱۸ ماهه نزولی را پشت سر بگذارد و از سه هزار دلار به نزدیک هشت هزار و ۳۰۰ دلار برسد. این ارز دیجیتال، تنها از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون رشدی ۱۱۳ درصدی را تجربه کرده است.

این رشد ۱۱۳ درصدی برای بیت‌کوین چشمگیر است؛ اما نه به اندازه زمانی که در پایان سال ۲۰۱۷ به ۲۰ هزار دلار رسید.

در حال حاضر، نشانه‌هایی مبنی بر اینکه بیت‌کوین بار دیگر به رقم شگفت‌انگیز ۲۰ هزار دلار می‌رسد، وجود دارد. زمانی که کمتر از دو سال پیش، بیت‌کوین ارزش هشت هزار و ۳۰۰ دلاری یافت، تنها پس از ۱۳ روز، بیشترین رقم تاریخ، یعنی ۲۰ هزار دلار را تجربه کرد.

در هفته‌ای که گذشت، این ارز رمزنگاری‌شده به هشت هزار و ۲۰۰ دلار رسید؛ اما بار دیگر با افت اندکی مواجه شد. برخی کارشناسان بر این باورند که ممکن است بیت‎کوین‌ همان روند سال ۲۰۱۷ را تجربه کند.

تام لی، موسس و یکی از مدیران شرکت مشاوره فاندستارت معتقد است که بازار نزولی سال ۲۰۱۸ برای بیت‌کوین به پایان رسیده و تغییرات قابل توجهی در شرایط بازار وجود دارد که منجر به افزایش تقاضای سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین می‌شود.

او که به دلیل پیش‌بینی‌هایش برای بیت‌کوین ۱۰ هزار دلاری در سال ۲۰۱۹ مشهور است، اخیرا در پیامی توئیتری نوشته است: برخلاف دارایی‌های سنتی، عملکرد بیت‌کوین به این‌گونه است که بیشترین سود را در یک دوره زمانی کوتاه -معمولا در ۱۰ روز- به دست می‌آورد. بنابراین اگر این ارز دیجیتال، صعود قابل توجهی داشته باشد، احتمالا در مدت زمان کوتاهی رخ خواهد داد.

اما باید این نکته را در نظر داشت که از دسامبر ۲۰۱۷ تغییرات قابل توجهی در بازار بیت‌کوین به وجود آمده است.

الگوی مشابه

برای تحلیل این مساله پیش از هر چیز باید به عملکرد بیت‌کوین تا پیش از رسیدن به قله هشت هزار و ۳۰۰ دلار توجه کرد. در سال ۲۰۱۷، بیت‌کوین پیش از آنکه به این رقم برسد، افزایش هفت هزار دلاری را در ۱۲ ماه تجربه کرده بود.

پس از آن تنها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷، این ارز دیجیتال ۲۱۹ درصد رشد کرد و از محدوده هشت هزار دلار به ۲۰ هزار دلار رسید. طی این دوره بیت‌کوین موفق شده بود رکورد قابل توجهی را در برابر دلار آمریکا به ثبت برساند.

این بار اما روند عملکرد بیت‌کوین متفاوت بوده است. این ارز دیجیتال در سال جاری، پس از پشت سر گذاشتن یک دوره نزولی به محدوده هشت هزار دلار وارد شده است. بنابراین شاید همان روند سال ۲۰۱۷ تکرار نشود.

با این حال تحلیلگران این بازار معتقدند، زمانی که رشد صعودی قیمت بیت‌کوین آغاز می‌شود، با سرعت قابل توجهی به مسیر خود را ادامه می‌دهد.

منبع: u.today

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز