تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آزادسازی منابع ارزی بر وضع مالی مردم تاثیر دارد؟

آزادسازی منابع ارزی بر وضع مالی مردم تاثیر دارد؟

مدت‌هاست مقامات ایرانی برای آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در تلاش‌اند. با وجود این، تاکنون اراده‌ای از سوی این کشورها برای همکاری مشاهده نشده. در داخل هم ظاهرا مردم به تاثیر این ارزها در وضعیت اقتصادی چندان امیدوار نیستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با خروج رئیس جمهور سابق امریکا از توافق هسته‌ای با ایران، مبالغ مختلفی از پول‌های ایران در چندین کشور از جمله کره جنوبی مسدود شد.

البته کره جنوبی تنها کشوری نبود که قسمتی از پول‌های حاصل از فروش نفت ایران را بلوکه کرد و چین، عراق، عمان و ژاپن هم با دارایی ایران در کشورشان همین رفتار را انجام دادند.

به دنبال آن عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی سفرهایی به عراق، عمان، کره جنوبی و چین در این خصوص داشت و حتی بارها احتمال اقدامات فراقانونی برای دسترسی به پول‌های مسدود شده را مورد تاکید قرار داد با این حال هنوز در عمل هیچ خبری از این ارزها نشده است.

حالا هم آنطور که از نوشته‌های مخاطبان در واکنش به گزارش‌های اخیر تجارت‌نیوز در این باره بر می‌آِید، مردم به رغم وعده و وعیدهای مسئولان داخلی به تاثیر مثبت وصول بدهی ایران چندان خوشبین نیستند.

«چه فرقی به حال ما دارد؟!»

علاوه بر این‌، ظاهرا عموم آن‌ها با استناد به تجارب قبلی، پیش‌بینی می‌کنند که اگر حتی این دلارها آزاد شود در نهایت فرقی به حال آن‌ها نمی‌کند و مشکل اقتصاد کشور فراتر از تحریم است و در همین زمینه به ناکارآمدی مدیریتی اشاره کردند.

در ادامه تعدادی از نظرات مردم را در این مورد می‌خوانید:

« چه سودی به حال مردم درمونده داره… آیا حقوق من کارگر افزایش پیدا میکنه؟!»

« به حال من و ملت بیچاره که فرقی نمی‌کنه. برای آقایون و سایر همکارانشونه که حسابشون پرتر و چاقتر میشه .ملت بیچاره هم باید با گرونی دست به گریبان باشن»

« سودی به حال امثال من داره که داریم با ماهی ۱۹۰۰ بیمه بیکاری زندگی میکنیم ؟»

« ایران پر دلارم بشه برای ما چیزی نمی‌رسد»

« تو مملکتی که مسئولانش قیمت یه مرغ را نمی‌تونن ثابت نگهدارن،حالا آمریکا و کره هم بیان پول آزادسازی کنند. هیچ اتفاقی نمیفته»

« آخر بعد این همه سال هنوز حساب کار نیومده دستتون؟! پول هم که بیاد ملت مگه خواب پول ببینه»

« اگر اثر این پول‌ها در زندگی مردم دیده شود خوب است ولی امیدی نیست.»

« زمان باراک اوباما ۱۵۰ میلیارد دلار پول وارد ایران شد، هییییییییچ تاثیری بر تورم و گرونی دلار نداشت ، ۱ میلیارد دلارکه دیگه پولی نیست»

« میلیاردها دلارم که پول بیارن توایران به خدا یک ریالش روی زندگی مردم تاثیری نداره و مردم بیچاره اصلا هیچ سهمی ندارن و روز به روزباید ضعیف‌ترو ندارتربشن»

« یادتون نیست ولی ما یادمونه اوباما هم یک و نیم میلیارد دلار به ایران داد ولی کسی چیزی ندید😆😆»

« این پول‌ها ازاد بشه نشه چه فرقی به حال ما داره مگه میارنومیدن به من تو؟»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند