افزایش حقوق کارگران تاثیری در قیمت مسکن ندارد

افزایش حقوق کارگران تاثیری در قیمت مسکن ندارد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: افزایش قیمت در حقوق کارگران به اندازه‌ای نیست که بتواند در قیمت مسکن تاثیرگذار باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه کرونا در بازار مسکن نیز تاثیر داشته است، گفت: زیرا مردم برای حفظ سلامت خود پای قراردادها حاضر نمی‌شوند، با توجه به اینکه کلید ملک در دست مشاوران املاک است، بنابراین امکان بازدید از ملک فراهم است، اما متاسفانه صاحبان املاک به دلیل ترس از ابتلا به بیماری در زمان عقد قرارداد اجاره ملک، پای امضای آن حاضر نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه اعضای این صنف از امروز فعالیت خود را شروع کرده‌اند، گفت: تقریبا تا امروز همه واحدهای کسبی ما تعطیل بودند. باید توجه داشت که حدود ۳۲۴۰ نفر از این واحدها مستاجرند و باید هزینه‌های سنگین اجاره بها، قبوض و غیره را بپردازند.

خسروی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم از ۱۵ اردیبهشت ماه بازار مسکن رونق یابد، گفت: امیدواریم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زودتر از شر این بیماری خلاص شده و بازار به روند خود بازگردد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به افزایش دستمزد کارگران، در خصوص تاثیر آن در قیمت مسکن، گفت: این افزایش قیمت در حقوق کارگران به اندازه‌ای نیست که بتواند در قیمت مسکن تاثیرگذار باشد و باید حق و حقوق کارگر پرداخت شود زیرا اگر حقوق کارگر به درستی پرداخت نشود، احتمالا عواقب آن متوجه کارفرما شده و او بیشتر ضرر خواهد کرد.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند