تاکید پورابراهیمی بر ایجاد سامانه اطلاعاتی درخصوص موسسات مالی

تاکید پورابراهیمی بر ایجاد سامانه اطلاعاتی درخصوص موسسات مالی

رییس کمیسیون اقتصادی از رئیس‌جمهور خواست تا رئیس بانک مرکزی را برای ایجاد سامانه اطلاعاتی درخصوص موسسات مالی مجاز و غیرمجاز ملزم کند.

نماینده مردم کرمان در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس ضمن تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درخصوص پرداخت‌های مربوط به مطالبات شرکت‌های ذغال سنگی گفت: چندین‌ماه است که پرداخت‌های مربوط به کارگران مظلوم شرکت‌های ذغال‌سنگ به ویژه شرکت ذغال‌سنگ استان کرمان به مشکل برخورده است.

به گزارش تجارت‌نیوز؛ محمدرضا پورابراهیمی افزود: این پرداخت به دلایل مختلف توسط شرکت خریدار یعنی شرکت ذوب‌آهن اصفهان انجام نمی‌شود و قرار بود این موضوع پیگیری شود.

این نماینده مجلس گفت: هم مجموعه شرکت ذوب‌آهن و هم مجموعه شرکت ذغال‌سنگ متعلق به شما است. این مجموعه بنگاه‌های اقتصادی از غرب به شرق مربوط به وزارت رفاه است.

وی افزود: در این‌باره باید به کارگرانی که در اعماق زمین با چنین سختی زندگی می‌کنند، پاسخ داده شود.

این نماینده مجلس گفت: شرکت ذغال‌سنگ می‌گوید بالای ۵۰ میلیارد مطالبه دارد ولی پرداخت‌ها صورت نمی‌گیرد، هم پیمانکاران بخش خصوص دچار مشکل شده‌اند و هم کارگرانی که مستقیما با شرکت ذغال‌سنگ کار می‌کنند.

پورابراهیمی در تذکر بعدی خود درخصوص وضعیت نامشخص پرداخت‌های ماه‌های پایان سال بازنشستگان صنعت فولاد گفت: نزدیک ۸۵ تا ۹۰ هزار نفر بازنشستگان سالهای عمر خود را در سخت‌ترین شرایط معادن گذاشته‌اند و نگرانی دارند.

وی افزود: آقای وزیر تعاون به عنوان متولی این بخش که صندوق فولاد کشور متعلق به شما است برنامه مشخصی در این باره داشته باشید.

این نماینده مجلس در تذکر خود به رئیس‌جمهور گفت: با آقای سیف دیروز در کمیسیون اقتصادی جلسه داشتیم امروز مردم در موضوع موسسات غیرمجاز به نمایندگان مراجعه می‌کنند و معتقدند آنچه بانک مرکزی می‌گوید تطابق ندارد دوستان بانک مرکزی هم می‌گویند که ما ۹۸ درصد موضوع را تعیین تکلیف کردیم.

وی افزود: این شرایط را به صلاح کشور نمی دانم. رئیس بانک مرکزی سامانه‌ای را تعریف کند و هر که در کشور به این موضوع اعتراض دارد نامش وارد سامانه شود و ما هم در کمیسیون اقتصادی ناظر می‌گذاریم. اگر اعتراضی که وارد می شود صحیح نباشد براساس آن قضاوت می کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: اگر کار شما درست است و تمام نشده نگویید ۹۸ درصد تعیین تکلیف شده که همین امروز با عث نارضایتی در کشور شده است.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور صریحا بانک مرکزی را مکلف کنید سامانه اطلاعاتی مربوط به همه سپرده‌گذاران موسسات مجاز و غیرمجاز را مشخص کند و بانک مرکزی شفاف پاسخگو باشد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند