تایید فوت 3 نفر در لاهیجان بر اثر کرونا

تایید فوت 3 نفر در لاهیجان بر اثر کرونا

فرماندار لاهیجان گفت: تا کنون از هفت مورد فوتی مشکوک به کرونا در لاهیجان، تست سه نفر از آنان تایید شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیداسماعیل میرغضنفری با بیان اینکه تاکنون از هفت مورد فوتی مشکوک به کرونا در لاهیجان تست سه نفر از آنان تایید شده است، گفت: از بقیه فوتی‌ها اطلاع نداریم و اگر به نتیجه رسید، فورا اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: مردم در خانه مانده و بیرون نروند، خانواده و فرزندان خود را مدیریت کنند تا در مکان‌های شلوغ چون معابر، پارک‌ها و مکان‌های مورد تردد عام حضور نیابند.

وی تصریح کرد: مردم مکان زندگی خود را با اسپند و مواد ضدعفونی‌کننده دود دهند و سعی کنند که فضا را به صورت غیرآلوده نگهداری کنند و در موقع برگشت به داخل منزل خود را در حیاط خانه استرلیزه نمایند و حتما با استفاده از آب و صابون در ورودی خانه یا حیاط دستان خود را شستشو دهند.

وی یادآورشد: استان گیلان آلوده شده است و شهرستان لاهیجان در مسیر تردد قرار دارد و توریست‌پذیر است احتمال اینکه آلودگی بیشتر از سایر جاها باشد، وجود دارد و باید رعایت کرد.

وی گفت: در حال حاضر تمامی بیمارستان‌های دولتی و بخش خصوصی توانایی پوشش دادن و درمان بیمارها را دارند ضمن آنکه برای شرایط اضطرار نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.

فرماندار لاهیجان گفت: از گروه‌های مردم‌نهاد نیز برای توزیع دستکش، ماسک و دیگر اقدامات کمک گرفته شده و شهرداری نیز از روز گذشته ضدعفونی اماکن عمومی شهر لاهیجان را آغاز نموده است.

وی یادآور شد: با همکاری مردم و رعایت بهداشت فردی و عمومی می‌توان از این مسیر به سلامت عبور کرد.

وی در مورد علت فوت پرستار بیمارستان میلاد لاهیجان نیز گفت: علت فوت او تاکنون مشخص نشده است و در صورت مشخص شدن و تایید تست وی، به عموم مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شهرستان لاهیجان دو بیمارستان دولتی و دو بیمارستان بخش خصوصی دارد که یکی از بیمارستان‌های قدیمی این شهر برای ایزوله بیماران کرونایی درنظر گرفته شده است.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند