ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟

روند صعودی بازار سهام ملایم است/ تاثیر توقف نمادهای خودرویی بر شاخص بورس

تجارت نیوز

بازار سهام در میانه امروز تحت تاثیر گروه خودرو مثبت است. شاخص کل با حدود چهار هزار واحد رشد (۰٫۲ درصد) در محدوده یک میلیون ۴۵۱ هزار واحد قرار گرفته است

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصدی ایران‌خودرو و سایپا مهم‌ترین خبر امروز برای بازار سهام بود. اتفاقی که احتمالا بورس را در آخرین روز از هفته سوم آبان ماه کاملا تحت تاثیر خود قرار دهد. شاخص کل با حدود چهار هزار واحد رشد (۰٫۲ درصد) در محدوده یک میلیون ۴۵۱ هزار واحد قرار گرفته است

شاخص هم‌وزن نیز با بیش از سه هزار واحد رشد (۰٫۲ درصد) هم‌راستا با شاخص کل مثبت است.

گروه خودرو یکی از لیدرهای بزرگ بازار سرمایه است. اگر چه به دلیل افشای اطلاعات بند الف این نماد فعلا متوقف است. اما افزایش قیمت این گروه، بازار سهام را امروز و در روزهای آینده نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شیب صعودی بورس ملایم است

نیما میرزایی، کارشناس بازار سهام گفت: گروه خودرویی به صورت سنتی یکی از لیدرهای اصلی بازار سرمایه است. مثبت شدن این نماد به جو کلی معاملات و ورود نقدینگی به خصوص از طرف سهامداران خرد کمک می‌کند.

وی ادامه داد: علاوه بر این تاکیدات رئیس سازمان بورس در هفته گذشته هم تا حدودی موید و محرک رشد بازار بوده است.

میرزایی اظهار کرد: زمان دقیق بازگشایی نمادهای خودرویی مشخص نیست. بنابراین بازگشایی چند روزی طول می‌کشد. همین موضوع کمک می‌کند تا سایر هم‌گروهی‌های این نماد با استقبال بیشتری مواجه شوند.

این کارشناس اظهار کرد: با توجه به اخباری از قبیل آزادسازی واردات خودرو و سایر موضوعاتی که پیرامون موضوع خودرو هست. انتظار داریم روندی که در این گروه شکل گرفته در آینده هم ادامه‌دار باشد.

میرزایی افزود: بازار امروز متعادل خواهد بود. هر چقدر گروه خودرویی در کانون توجه قرار گرفته. بخشی از نقدینگی از سهم‌های دیگر خارج می‌شود. مخصوصا چون وضعیت بازار و رشدهای اخیر در سایر گروه‌ها شکننده بوده است. برای امروز و اوایل هفته آینده بازار نوسانی با شیب آرام به رو به بالا پیش‌بینی می‌شود. اما نمی‌توان گفت بازار قویا صعودی خواهد شد.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند