خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
در واکنش به گزارش «وال‌استریت ژورنال»

ترامپ: نگفتم رابطه خوبی با «اون» دارم

02

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اظهارات منتسب به وی در یک روزنامه آمریکایی مبنی بر این که «رابطه بسیار خوب» با رهبر کره شمالی داشته، رد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روزنامه وال‌استریت ژورنال را به نقل قول اشتباه از او متهم کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ترامپ در توئیت‌هایی گفت که به این روزنامه گفته بوده «من احتمالا می‌توانستم رابطه‌ای خوب با کیم جونگ اون داشته باشم».

وی تاکید کرد: در سخنانش از جمله شرطی استفاده کرده که تفاوت بسیار زیادی با آنچه منتشر شده ایجاد می‌کند.

همزمان کاخ سفید بخشی از فایل صوتی مصاحبه ترامپ را منتشر کرد. وال‌استریت ژورنال نیز فایل صوتی خود را از این مصاحبه منتشر کرده که هر یک با استناد به آن از روایت خود دفاع کرده‌اند.

این اظهارنظر ترامپ اهمیت زیادی پیدا می‌کند زیرا هرگونه اشاره به اینکه ارتباط مستقیم میان این دو رهبر وجود داشته یک تغییر بزرگ در کمپین فشارهای تحت رهبری آمریکا علیه پیونگ یانگ به وجود خواهد آورد.

این دو رهبر در مقابل انظار عمومی علیه یکدیگر توهین‌ها و تهدیدهایی را مطرح کرده‌اند و ترامپ سال گذشته میلادی رهبر کره شمالی را «مجنون» و «مرد موشکی» توصیف کرده بود و کیم جونگ اون نیز رئیس‌جمهور آمریکا را «عقب مانده» و «بیمار روانی» خوانده بود.

ترامپ روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در فلوریدا در پاسخ به اینکه برای حل مناقشه کره شمالی چه کار خواهد کرد، ‌گفت: ما باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

او به نشست‌های آتی اشاره کرد که احتمالا منظورش مذاکرات برنامه‌ریزی شده میان کره شمالی و کره‌ جنوبی بوده است.

وی گفت: امیدوار هستیم که همه چیز به خوبی به پیش برود. ما مذاکرات بزرگی را در پیش‌رو داریم و می‌دانید که بازی‌های المپیک قرار است برگزار شود و خیلی چیزها می‌تواند اتفاق بیفتد.

ترامپ در مصاحبه‌ای که وال‌استریت ژورنال منتشر کرده در پاسخ به اینکه آیا با رهبر کره شمالی صحبت کرده گفت: من نمی‌خواهم در این باره اظهارنظر کنم. من نمی‌گویم که صحبت داشته‌ام یا نداشته‌ام‌. من تنها می‌خواهم که اظهارنظر نکنم.

ترامپ روز یکشنبه توئیت کرد: مشخص است من چنین حرف‌هایی را نزدم. من گفتم که احتمالا می‌توانستم رابطه‌ای خوب با کیم جونگ اون داشته باشم.

وی نوشت: خوشبختانه ما فایل گفت‌وگوها با خبرنگاران را ضبط می‌کنیم و آنها می‌دانند که من دقیقا منظورم چه بوده و چه چیزی گفتم. آنها فقط می‌خواهند یک داستان بنویسند. اخبار دروغ!

یک مقام کاخ سفید گفت: تاخیر در به چالش کشیدن گزارش وال‌استریت ژورنال، نتیجه تلاش نافرجام برای وادار کردن این نشریه به اصلاح گزارش خود بوده است.

این مقام اظهار داشت: دلیل تاخیر ما در پاسخ‌دهی این بود چون ما چندین تماس و پست الکترونیکی با وال‌استریت ژورنال مطرح کردیم و از آنها خواستیم یک اصلاحیه منتشر کنند اما آنها از این کار سرباز زدند و ما نیز شفاف‌سازی خودمان را انجام دادیم.

 

منبع: رویترز

نظرات