تزریق دو میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه سکه به بازار

در پی اوج گرفتن قیمت سکه امامی تا چهار میلیون و 400 هزار تومان در روز گذشته بانک مرکزی امروز اعلام کرد دو میلیون و 200 هزار قطعه سکه در مهر و آبان ماه امسال روانه بازار خواهد شد.
تزریق دو میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه سکه به بازار

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی امروز مورخ ۱۲ شهریور ماه سال ۱۳۹۷ خبر از تزریق دو میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه سکه به بازار داد.

در پی اوج گرفتن قیمت سکه در روز گذشته در بازار آزاد قیمت سکه امامی به بیش از چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه بهار آزادی نیز به سطح سه میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید.

رئیس کل بانک مرکزی در همایش اخیر بانکداری اسلامی، حفظ منابع ارزی، کنترل تورم و کنترل نقدینگی را وظیفه بانک مرکزی دانست و تصریح کرد: برای کنترل بازار پول و ارز باید از ابزارهای جدید استفاده کرد.

در همین راستا بانک مرکزی در اولین اقدام بعد از این همایش، امروز با انتشار اطلاعیه‌ای عنوان کرد در جهت تعدیل قیمت سکه بهار آزادی از دو میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه پیش‌فروش دومیلیون و ۲۰۰ هزار قطعه سکه با قیمت قطعی تا ۱۳ آبان ماه سال جاری بدوم هیچ تاخیری در تحویل روانه بازار خواهد شد.

بانک مرکزی اعلام کرد: « به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، توزیع سکه‌های پیش فروش شده با سررسید شش ماهه و قیمت قطعی که از ۲۸ مردادماه آغاز شده تا ۱۳ آبان ماه ادامه خواهد داشت. مجموع سکه‌های پیش فروش شده شش ماهه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه است که موعد سررسید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه از این سکه‌ها در مهر ماه و نیمه اول آبان ماه قرار دارد و پیش‌بینی می شود ورود این مقدار سکه به بازار، تعدیل قیمت سکه بهار آزادی را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است، تولید سکه‌های مربوط به سررسیدهای مختلف طبق برنامه زمان بندی در حال انجام است و سکه‌های پیش فروش شده در موعد مقرر و بدون تاخیر تحویل مشتریان خواهد شد.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید