موضوعات داغ:

تزریق دو میلیون و 200 هزار قطعه سکه به بازار

تزریق دو میلیون و 200 هزار قطعه سکه به بازار

در پی اوج گرفتن قیمت سکه امامی تا چهار میلیون و 400 هزار تومان در روز گذشته بانک مرکزی امروز اعلام کرد دو میلیون و 200 هزار قطعه سکه در مهر و آبان ماه امسال روانه بازار خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی امروز مورخ 12 شهریور ماه سال 1397 خبر از تزریق دو میلیون و 200 هزار قطعه سکه به بازار داد.

در پی اوج گرفتن قیمت سکه در روز گذشته در بازار آزاد قیمت سکه امامی به بیش از چهار میلیون و 400 هزار تومان و سکه بهار آزادی نیز به سطح سه میلیون و 850 هزار تومان رسید.

رئیس کل بانک مرکزی در همایش اخیر بانکداری اسلامی، حفظ منابع ارزی، کنترل تورم و کنترل نقدینگی را وظیفه بانک مرکزی دانست و تصریح کرد: برای کنترل بازار پول و ارز باید از ابزارهای جدید استفاده کرد.

در همین راستا بانک مرکزی در اولین اقدام بعد از این همایش، امروز با انتشار اطلاعیه‌ای عنوان کرد در جهت تعدیل قیمت سکه بهار آزادی از دو میلیون و 600 هزار قطعه سکه پیش‌فروش دومیلیون و 200 هزار قطعه سکه با قیمت قطعی تا 13 آبان ماه سال جاری بدوم هیچ تاخیری در تحویل روانه بازار خواهد شد.

بانک مرکزی اعلام کرد: « به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، توزیع سکه‌های پیش فروش شده با سررسید شش ماهه و قیمت قطعی که از 28 مردادماه آغاز شده تا 13 آبان ماه ادامه خواهد داشت. مجموع سکه‌های پیش فروش شده شش ماهه 2 میلیون و 600 هزار قطعه است که موعد سررسید 2 میلیون و 200 هزار قطعه از این سکه‌ها در مهر ماه و نیمه اول آبان ماه قرار دارد و پیش‌بینی می شود ورود این مقدار سکه به بازار، تعدیل قیمت سکه بهار آزادی را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است، تولید سکه‌های مربوط به سررسیدهای مختلف طبق برنامه زمان بندی در حال انجام است و سکه‌های پیش فروش شده در موعد مقرر و بدون تاخیر تحویل مشتریان خواهد شد.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند