رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

تصمیم جدید برای حمایت از کسب‌وکارها

تصمیم جدید برای حمایت از کسب‌وکارها

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه کلیه اشخاص، طی ماه‌های اسفند سال 98 و فروردین و اردیبهشت سال 99 بدون وضع هرگونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آن‌ها منتقل می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در جلسه عصر امروز (۹۸/۱۲/۱۳) شورای پول و اعتبار تصمیمات مهمی برای حمایت از صاحبان کسب‌وکارها، خصوصا فعالیت‌ها و حرف خرد که به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار مشکلات مالی شده‌اند و مصادیق آن توسط دولت تعیین می‌شود (همچون: هتل‌ها، رستوران‌ها، بخشی از حمل‌ونقل و…) اتخاذ شد.

وی اظهار کرد: اقساط تسهیلات آن‌ها و نیز اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه کلیه اشخاص، طی ماه‌های اسفند سال ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت سال ۱۳۹۹ بدون وضع هرگونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آن‌ها منتقل می‌شود.

همتی ادامه داد: کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی موظف هستتند بر اساس مصادیق اعلامی دولت و درخواست مشتری، مساعدت لازم را به عمل آورند.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نیز در کنار مدیران محترم بانک‌ها خواهد بود و در صورت نیاز به حمایت مالی، پشتیبانی لازم را از آن‌ها به عمل خواهد آورد. به امید خلاصی هر چه زودتر ملت بزرگ ایران از این ویروس و عادی شدن فعالیت‌های اقتصادی کشور.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند