جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

تصویب CFT و پالرمو مانع افزایش نرخ ارز

تصویب CFT و پالرمو مانع افزایش نرخ ارز

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید در صورتی که موافقتنامه‌های پالرمو و CFT به تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام برسد، نرخ ارز افزایش پیدا نمی‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به افزایش مجدد قیمت دلار در روزهای گذشته، گفت: انصافا آقای همتی رئیس کل بانک مرکزی با قاطعیت و صلابتی که داشت همچنین برنامه‌ریزی محکم و استخوان داری که داشت مقدار قابل توجهی قیمت ارز را متعادل نگه داشت تا نوسان آن خیلی زیاد نباشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: واقعیت این است که سوداگران ارز و کسانی که از مباحث ارزی برای خود تجارتخانه ایجاد کرده اند اصرار بر کسب درآمد بیشتر دارند با این حساب که در کشور که فاز روانی به فاز منطق اقتصادی می چربد آقای همتی قدری با تعقل بیشتر حرکت کند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر انتظار می‌رود بانک مرکزی برای آینده و به خصوص برای جریان CFT و FATF که در مجمع تشخیص مصلحت مطرح است، برنامه داشته باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: تصور می‌کنم سوداگران ارز در آینده نزدیک به دنبال این باشند که کام مردم را در شب عید تلخ کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بنابراین بانک مرکزی باید برنامه مدونی برای شرایطی بحرانی که به واسطه عدم تصویب پالرمو و CFT اتفاق خواهد افتاد، داشته باشد. با این حال اگر این موافقتنامه‌ها به تایید مجمع برسد پیش‌بینی می‌شود حداقل نتیجه ای که دارند قیمت ارز افزایش پیدا نمی‌کند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند