خبر تجارت‌نیوز تایید شد:

سلیمانی مدیر عامل سایپا شد / اظهار نظر وزیر صنعت درباره تغییر مدیریتی سایپا

سلیمانی مدیر عامل سایپا شد / اظهار نظر وزیر صنعت درباره تغییر مدیریتی سایپا

در حالی که دقایقی پیش کانال تجارت‌نیوز تصویری از حکم انتصاب میرجواد سلیمانی به عنوان مدیرعامل شرکت سایپا منتشر کرده بود، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در گفتگو با تجارت‌نیوز در این باره اظهار نظر کرد که اگر هیئت‌مدیره سایپا این مسئله را تایید کند، انتصاب صورت می‌گیرد.

در حالی که دقایقی پیش کانال تجارت‌نیوز تصویری از حکم انتصاب میرجواد سلیمانی به عنوان مدیرعامل شرکت سایپا منتشر کرده بود، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در گفتگو با تجارت‌نیوز در این باره اظهار نظر کرد که اگر هیئت‌مدیره سایپا تایید کند، انتصاب صورت می‌گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره انتصاب احتمالی میرجواد سلیمانی به مدیر عاملی سایپا گفت: «هیئت‌مدیره تصمیم می‌گیرد، آنها انتخاب می‌کنند. انشاالله که هیئت‌مدیره تایید کند، ایشان رئیس می‌شوند. در این مورد اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

دقایقی پس از انتشار این گفتگو سایت روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرد: با حکم هیئت‌مدیره گروه خودروسازی سایپا، میرجواد سلیمانی مدیرعامل این شرکت شد.

طبق این اعلام با تصمیم اعضای هیئت‌مدیره گروه خودروسازی سایپا، میرجواد‌‌ سلیمانی مدیرعامل این شرکت و جانشین محمدرضا سروش شد.

او دانش‌آموخته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی و مدیریت اجرایی از سازمان مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد است.

قائم‌مقام ارشد مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، ریاست هیئت‌مدیره شرکت ایران‌خودرو در بلاروس و سنگال، قائم‌مقام مدیرعامل شرکت مگاموتور و ریاست هیئت‌مدیره سایپا یدک از جمله سوابق سلیمانی در صنعت خودروسازی است.

وی همچنین مدیر عاملی پتروشیمی تبریز و امیرکبیر را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند