موضوعات داغ:
همتی:

بانک مرکزی ثبات را به بازار ارز برمی‌گرداند

بانک مرکزی ثبات را به بازار ارز برمی‌گرداند

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: همچون گذشته بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای برگرداندن ثبات لازم به بازار ارز به کار خواهد گرفت و هموطنان عزیز ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز را همواره مد نظر داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: این روزها مجدداً موضوع افزایش نرخ ارز در بازار بحث روز مردم و فعالین اقتصادی است.

وی ادامه داد: همانگونه که بارها تاکید کرده‌ام، بانک مرکزی مدیریت علمی مبتنی بر بنیان‌های بازار را که طی یک سال گذشته آرامش لازم را به بازار ارز برگرداند ادامه خواهد داد.

همتی اظهار کرد: طبیعتاً شوک قیمت بنزین و نیز انتظارات تورمی ناشی از آن بازارهای مختلف منجمله بازار ارز و ثبات نسبی چندین ماهه آن را موقتا متاثر می‌سازد. فارغ از دلایل و آثار اجرای طرح اصلاح غیر قیمت بنزین آنچه به این جانب و بانک مرکزی مربوط می‌شود استمرار مدیریت اصولی بازار ارز است.

وی افزود: لذا این اطمینان را به مردم عزیز می‌دهم که همچون گذشته بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای برگرداندن ثبات لازم به بازار ارز به کار خواهد گرفت. هموطنان عزیز ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز را همواره مد نظر داشته باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند