توزیع روزانه ۵۰۰ تن گوشت مرغ برای تنظیم بازار

توزیع روزانه ۵۰۰ تن گوشت مرغ برای تنظیم بازار

روزانه بیش از ۵۰۰ تن مرغ تنظیم بازار از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در میادین میوه و تره‌بار تهران عرضه می‌شود.

روزانه بیش از ۵۰۰ تن مرغ تنظیم بازار از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در میادین میوه و تره‌بار تهران عرضه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ مسعود بصیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: عرضه گوشت مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام تا متعادل شدن قیمت برای مصرف‌کننده ادامه خواهد یافت.

وی افزود: حدود ۸۵ درصد مرغ‌های عرضه شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام در میادین میوه و تره‌بار تهران منجمد و مابقی گرم است.

به گفته بصیری، گوشت مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۸ هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: با نوسان قیمت گوشت مرغ در بازار، ورود شرکت پشتیبانی امور دام در عرضه این محصول از اول دی ماه پررنگ‌تر شده است.

وی در ادامه افزود: کارگروه تنظیم بازار، قیمت گوشت مرغ گرم در بازار خرده‌فروش‌ها را برای مصرف کننده در تاریخ ۱۳ آذر امسال، ۹ هزار و ۸۰۰ تومان مصوب کرد و مقرر شد در صورت افزایش و یا کاهش بیش از ۵ درصدی این قیمت، شرکت پشتیبانی امور دام به منظور تعادل قیمت اقدام به عرضه و یا خرید و ذخیره مرغ کند.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دامدارای ذخیره مرغ به اندازه کافی است و این ظرفیت وجود دارد تا هر زمان که بازار نیاز داشته باشد عرضه گوشت مرغ انجام شود.

وی در پایان درباره تامین گوشت مرغ شب عید تصریح کرد: برای تامین نیاز گوشت مرغ شب عید با قیمت مناسب برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است و در صورت نیاز شرکت پشتیبانی امور دام می‌تواند به منظور تنظیم قیمت بازار به موقع برای عرضه مرغ ورود پیدا کند.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند