تکلیف خودروسازان به تولید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال

تکلیف خودروسازان به تولید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال

سرپرست وزارت صمت، از توانایی تامین حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نشست بررسی تامین اتوبوس‌های طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور، شهرداری و تولیدکنندگان اتوبوس برگزار شد.

در این جلسه جعفر سرقینی، با تاکید بر تلاش تمامی تولیدکنندگان به منظور اجرای مفاد طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور خبر داد و گفت: در این راستا سازمان شهرداری‌ها باید مشخصات و تعداد اتوبوس‌های مورد نیاز خود در سال جاری و آینده را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نماید تا بر اساس آمار ارائه شده و با مشارکت تمامی تولیدکنندگان، این طرح عملیاتی شود.

سرپرست وزارت صمت بیان کرد: شرکت‌های تولیدی، توانایی تامین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در چند ماهه باقی مانده از سال جاری را به تفکیک اعلام کرده‌اند؛ این در حالی است که سالانه باید یک‌هزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل‌ونقل شود تا سن این ناوگان ۱۰ ساله باقی بماند.

وی افزود: در صورت عقد قرارداد کارخانجات داخلی توان تولید حداقل ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس را در سال دارند.

سرقینی خواستار مشارکت تمامی شهرداری‌های کشور در اجرای این طرح شد و اعلام کرد: کمیته‌ای برای پیگیری و اجرای مفاد این طرح باید در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود.

سرپرست وزارت صمت همچنین بر اعلام قیمت، زمان‌بندی و عقد قراردادهای لازم برای این کار به تفکیک برای شرکت‌های مختلف تاکید کرد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند