تکمیل پذیره‌نویسی ۶۵۸۰ میلیارد ریالی تنها در ۱۰۰ دقیقه

تکمیل پذیره‌نویسی ۶۵۸۰ میلیارد ریالی تنها در ۱۰۰ دقیقه

پذیره‌نویسی قرارداد سلف موازی استاندارد برق با همکاری دو شرکت «گروه خدمات بازار سرمایه سهم ‌آشنا» و شرکت «تامین سرمایه امین» به سرانجام رسید و اوراق مذکور با نماد «سحر ۰۲۱» تنها ظرف ۱۰۰ دقیقه به صورت کامل خریداری شدند.

حمایت بخش خصوصی از صنعت برق تاثیر به‌سزایی بر خودکفایی کشور در این صنعت داشته است. بخش خصوصی، کارآفرینان و فعالان اقتصادی همواره در تلاش بوده‌اند تا دست در دست دولت با تامین منابع مالی مورد نیاز، به تکمیل زیرساخت‌های این صنعت راهبردی کمک نمایند. برق به عنوان منبع اصلی تامین انرژی شهرها، نقشی حیاتی در توسعه و پیشرفت کشور دارد و همکاری بخش خصوصی و دولتی در عرضه این اوراق اقدامی اثرگذار و ارزشمند است.

پذیره‌نویسی قرارداد سلف موازی استاندارد برق «شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی»، گام بلند دیگری بود که با همکاری دو شرکت «گروه خدمات بازار سرمایه سهم ‌آشنا» با داشتن سابقه اداره ده صندوق بازار سرمایه و ارائه طیف متنوعی از خدمات و شرکت «تامین سرمایه امین» به سرانجام رسید و اوراق مذکور با نماد «سحر ۰۲۱» تنها ظرف ۱۰۰ دقیقه به صورت کامل خریداری شدند تا تامین مالی مورد نظر به صورت کامل به سرانجام برسد.

موفقیت چشمگیر عرضه این اوراق نشان داد که همیاری بخش خصوصی و دولت تا چه اندازه موفقیت‌آمیز است. تامین مالی ۶۵۸۰ میلیارد ریالی این اوراق که ظرف مدت کوتاهی تکمیل شد، می‌تواند نقشی موثر در تکمیل طرح‌های نیروگاهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی داشته باشد و در عین حال برای سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی این اوراق، سود مناسبی را به همراه آورد. لازم به ذکر است که طبق اعلام شرکت «بورس انرژی ایران» معاملات ثانویه این اوراق ظرف ده روز کاری پس از تکمیل فرآیند پذیره‌نویسی آغاز شده و این اوراق قابل معامله در بازار بورس انرژی هستند. بازارگردان این اوراق نیز برعهده «صندوق بازارگردانی سهم آشنا یکم» است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه فرمایید.

 

*تجارت‌نیوز مسئولیتی در برابر صحت مطالب تبلیغاتی ندارد و راستی‌آزمایی محتوای تبلیغ بر عهده مخاطب می‌باشد*

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند