ثبات قیمت شیرینی در بازار

ثبات قیمت شیرینی در بازار

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات درباره بازار شیرینی اظهار کرد: هم‌اکنون بازار شیرینی در ثبات است و افزایش قیمتی در شش ماه دوم سال پیش‌بینی نمی‌شود.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات گفت: هم‌اکنون بازار شیرینی در ثبات است و افزایش قیمتی در شش ماه دوم سال نداریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی بهره‌مند، رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات درباره بازار شیرینی اظهار کرد: هم‌اکنون بازار شیرینی در ثبات است و افزایش قیمتی در شش ماه دوم سال پیش‌بینی نمی‌شود.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات با اشاره به اینکه مشکلی در تهیه مواد اولیه در بازار نداریم تصریح کرد: شیرینی‌فروشان مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه می‌کنند که این امر بستگی به قیمت آن‌ها در بازار دارد.

بهره‌مند در ادامه از قیمت شیرینی‌های مصرف در بازار خبر داد و افزود: شیرینی دانمارکی، زبان و پاپیون به قیمت هر کیلو ۲۸ هزار تومان و کیک یزدی به نرخ ۲۱ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات در ادامه یادآوری کرد: مردم هر گونه تخلف در قیمت و شکایات خود را می‌توانند با شماره تلفن اتحادیه ۶۶۹۴۴۴۹۹-۶۶۹۴۴۴۱۱ مطرح کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

بهره‌مند با تاکید بر اینکه شیرینی جزو اقلام ضروری خانوار به شمار نمی‌رود اظهار کرد: از این رو صلاح نمی‌دانیم که قیمت از رقم کنونی بالاتر رود چرا که این امر منجر به از دست دادن مشتریان خواهد شد.

لازم به ذکر است، افزایش تولیدات صنعتی شیرینی‌جات و بیسکویت‌های متنوع مزید بر علت شده تا به‌صورت شدیدی کسب‌وکار این صنف که زمانی رونق آن زبانزد خاص و عام بود کمرنگ و تضعیف شود و بالتبع بازخورد آن در کاهش میزان تولید و تعدیل نیرو‌های فعال در کارگاه‌های قنادی غیرقابل انکار است و نباید این واقعیت را از نظر دور داشت که با افت رونق کسب و کار این صنف، بسیاری از حوزه‌های دیگر همچون تولید آرد شیرینی، شکر و… نیز تضعیف خواهند شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند