تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیامک هشدار پلیس / کدام خودروها توقیف می‌شود؟

تجارت نیوز

در آستانه سال جدید و شروع سفرهای نوروزی، پلیس راهور ناجا با ارسال پیامک به افرادی که بیشتر از یک میلیون تومان جریمه دارند؛ هشدار داده است که در صورت عدم پرداخت جریمه، خودروهای آن‌ها توقیف خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به تازگی پلس راهور در پیامک هشدار به رانندگانی که بیش از یک میلیون تومان جریمه دارند، اعلام کرده است که اگر جریمه را ظرف یک ماه پرداخت نکنند، خودروی آن‌ها توقیف خواهد شد.

با این پیامک به نظر می‌رسد اگر خودرو خلافی بیش از یک میلیون تومان داشته باشد، پلیس می‌تواند به راحتی خودرو را توقیف کند و آن را به پارکینگ منتقل کند. حتی اگر راننده تخلفاتی که منجر به توقیف خودرو می‌شود را انجام نداده باشد، باز هم به دلیل بالا بودن میزان خلافی خودرو توقیف خواهد شد.

IMG 8671

این در حالی است که معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی چندی پیش (آبان ۱۴۰۰) اعلام کرد که به منظور رفاه هر چه بیشتر حال مردم، هیچ خودرویی تا سقف سه میلیون تومان جریمه توقیف نخواهد شد، اما از این مبلغ به بالا و در صورت مشاهده پلیس خودرو اعمال قانون می‌شود.

با اینکه پیش از آن هم میزان جریمه خودروها برای توقیف یک میلیون تومان بود، اما پلس راهور اعلام کرد که  اجرای این طرح سقف سه میلیون تومان، تعداد رانندگان کمتری را متوجه خواهد شد و این افراد فرصت بیشتری برای پرداخت جرایم خود دارند.

کدام خودروها در نوروز جریمه یک میلیون تومانی می‌شوند؟

از سوی دیگر جانشین پلیس راهور ناجا در خصوص چگونگی سفرهای نوروزی گفت: برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا افرادی که سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند، برای سفر به دیگر شهرها در نوروز هیچ محدودیتی ندارند؛ حتی اگر شهرها در شرایط قرمز کرونایی باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باید پلاک خودروی شخصی برای سفر نوروزی در سامانه‌ای ثبت شود یا نه؛ گفت: افرادی که دوزهای واکسن‌ کرونا را تزریق کردند و می‌خواهند برای نوروز سفر بروند نیازی نیست مشخصات خود یا پلاک خودروی شخصی را در سامانه‌ای ثبت کنند.

سردار حسینی خاطرنشان کرد: دوربین‌های هوشمند جاده ای شماره پلاک خودروها را ثبت می‌کنند و اگر مالک خودرو سه دوز واکسن را تزریق نکرده باشد، تردد و سفرش غیر مجاز تلقی می‌شود. همچنین روزانه یک میلیون تومان جریمه خواهند شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند