اکسکوینو

جزئیات جلسه عشقی با سهامداران

تجارت نیوز

در جلسه هم اندیشی رئیس سازمان بورس با سهامداران و فعالان بازار سرمایه، تلاش سازمان بورس برای حذف مداخلات و قیمت گذاری دستوری و همسو شدن بدنه دولت و معاونت اول ریاست جمهور با این روند خبر خوش عشقی برای سهامداران و نمایندگان آنها بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، جلسه هم اندیشی با سهامداران و فعالان بازار سرمایه با حضور عشقی، خدابخش و مدیر روابط ععمومی سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، دغدغه‌ فعالان مورد به مورد شنیده شد.

کلیات جلسه با فضای ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت عمق بخشی به بازار سرمایه و ارتقا ساختار و روندهای نظارتی پیش رفت. انتصاب مدیر سازمان که تجربه حضور و مدیریت در بخش‌های مختلف بازار سرمایه را داشت بسیار مورد اقبال حاضرین قرار گرفته بود.

روند جلسه به واسطه اشتراک و تطابق بالای پیشنهادات فعالین با برنامه‌های مدیریت فعلی سازمان مثبت ارزیابی شد.

پیشنهاداتی از قبیل ارتقا سامانه‌های نظارتی، پشتیبانی‌های حقوقی، راه‌های حفظ منافع سهامداران، تلاش برای حذف مداخلات و قیمت‌گذاری دستوری از مهمترین دغدغه‌های فعالاین بود که مورد تایید مجید عشقی نیز قرار گرفت.

تشکر نهادهای مالی و صندوق های درآمد ثابت از مدیریت عشقی در عدم وارد آمدن هرگونه فشار به این نهادها جهت خرید اوراق دولتی یکی دیگر از نکات مهم جلسه بوده که در این خصوص با پیگیری‌های رئیس سازمان بورس و همراهی وزیر اقتصاد این روند حذف هرگونه جبر و فشار بر نهادهای مالی برای خرید اوراق دولتی ادامه دار خواهد شد و خزانه‌داری وزارت اقتصاد با متنوع‌تر کردن سررسیدها تلاش خواهد کرد ضمن رعایت سقف مجاز فروش اوراق، کشش بازار و ظرفیت چه در بانک‌ها و چه در بازار سرمایه سنجیده شود و هیچ فشار و اجباری بر هیچ نهادی وارد نیاید و چنانچه منافع اقتصادی نهادها ایجاب کرد اقدام به خرید اوراق کنند.

همچنین تلاش سازمان بورس برای حذف مداخلات و قیمت گذاری دستوری و همسو شدن بدنه دولت و معاونت اول ریاست جمهور با این روند از دیگر خبرهای خوش دکتر عشقی برای سهامداران و نمایندگان ایشان بود.

تمرکز بر ارتقا ابزارهای بازار سرمایه و موافقت کمیته فقهی با کلیات خرید و فروش تعهدی از دیگر خبرهای خوش این جلسه بود.

در نهایت مقرر شد جلسات مشابه با فعالان بازار و سهامداران به صورت ادواری ادامه دار شود.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند