یک کارشناس بازار مسکن در گفتگو با تجارت‌نیوز:

حباب قیمت در بازار مسکن ترکیده است

حباب قیمت در بازار مسکن ترکیده است
یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: هیجان در بازار مسکن فروکش کرده و به نظر می‌رسد حباب قیمت مسکن نیز ترکیده است.

به‌گزارش تجارت‌نیوز، در روزهایی که بازار مسکن افزایش قیمت را تجربه می‌کند و میزان معاملات هر ماه نسبت به ماه قبل از روند نزولی دارد، فعالان اقتصادی این بازار چه چشم‌اندازی دارند؟ تا پایان امسال قیمت مسکن ممکن است چه تغییراتی کند؟

یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این سوال تجارت‌نیوز گفت: نرخ ارز بر بازار مسکن بسیار اثرگذار است. چنانچه در مدیریت نرخ ارز سیاست پایداری داشته باشیم قیمت‌ها نیز تا پایان سال با ثبات و تداومی‌تر پیش خواهد رفت.

فرهاد بیضایی افزود: هیجان در بازار مسکن فروکش کرده و به نظر می‌رسد که حباب قیمت مسکن نیز ترکیده است. حباب در بازار مسکن ناشی از انتظارات تورمی و برخی هیجان‌هاست. در حالی که امروز در بازار مسکن حباب قیمتی وجود ندارد.

بازار مسکن در تهران
فرهاد بیضایی می‌گوید: هیجان در بازار مسکن فروکش کرده و به نظر می‌رسد که حباب قیمت مسکن نیز ترکیده است.

او اظهار کرد: اکنون بازار مسکن دچار یک رکود شده و بنابراین افزایش ریسک در این بازار رخ نخواهد داد.

بیضایی در بخش دیگر سخنانش درباره این پرسش که رونق در بازار مسکن ایجاد می‌شود یا خیر؟ گفت: شرایط در بازار امروز مسکن رکودی است، با این وضعیت نمی‌توان انتظار رونق در میزان معاملات را داشته باشیم. تمام عوامل متغییر در بازار مسکن تغییر کرده است. شرایط ساخت و ساز و میزان تسهیلات در این بازار به تبع آن تغییر می‌کند. تا پایان سال نمی توان انتظار اتفاق خاصی را در این بازار داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند