تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

کدام بازنشسته‌‌ها حقوق بیشتری می‌گیرند؟

کدام بازنشسته‌‌ها حقوق بیشتری می‌گیرند؟

سازمان تامین اجتماعی حداقل حقوق بازنشستگان با اعمال افزایش حقوق سالانه و متناسب سازی ۴٫۳ میلیون تومان اعلام کرده است، چه کسانی مبلغی بیشر دریافت می‌کنند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، شورای عالی کار حداقل حقوق را برای یک خانواده چهار نفره اعلام می‌کند که براساس آن حقوق یک کارگر با همسر و دو فرزند با ۳۹ درصد افزایش ۴٫۲ میلیون تومان تعیین کرده؛ سازمان تامین اجتماعی نیز حداقل حقوق یک بازنشسته این سازمان را با همسر و دو فرزند حدود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرده است.

سازمان تامین اجتماعی از اسفند تاکنون روی طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خود با بازنشستگان لشگری و کشوری مانور بسیاری داده و از آن به عنوان اتفاق مثبت برای بازنشستگان یاد کرده اما بازنشستگان در نتیجه‌ای که حاصل شده راضی نیستند.

سازمان تامین اجتماعی می‌گوید حداقل با انجام متناسب‌سازی و افزایش حقوق ۳۹ درصدی ۴٫۳ میللیون تومان شده است، اما این میزان برای بازنشسته‌ای هست که در دوران خدمت خود حداقل‌بگیر بوده است.

به گفته رئیس این سازمان، بازنشسته‌ای با ۳۰ سال خدمت که در سال ۹۸ حداقل حقوق یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرده در فروردین امسال با احتساب یک همسر و دو فرزند حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند.

بنابراین این مبلغ حداقل حقوق برای یک بازنشسته با این شرایط است، اگر فردی دیگر حداقل‌بگیر نبوده باشد مبلغی بیشتری از ۴٫۳ میلیون تومان دریافت می‌کند.

همچنین کسانی که از ۳۰ سال بیشتر خدمت کرده باشد حقوق بیشتری دریافت می‌کنند، بنابرین هم کسانی که در طول خدمت بیشتر از حداقل گرفته‌اند و هم کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده‌اند حقوق بیشتری دریافت می‌کنند.

در ادامه اظهارات برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را در اعتراض به این افزایش حقوق‌ها را بخوانید:

«سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده»

در عمل همان ۳۹% اعمال شده است و هیچ ترمیم و رفع تبعیض صورت نگرفته و این همه سروصدا برای چیست؟

«حالا اینو بزاریم به حساب همسان سازی یا افزایش سی و نه درصدی این همه گفتید همسان سازی همسان سازی،آخرش هم مثل هرسال»

«اینکه حداقل حقوق کارگریه پس این هم منت برای متناسب سازی چی بود سرمون گذاشتن»

«در واقع نه تنها همسان سازی که حتی متناسب سازی هم در کار نیست زیرا اگر ۳۹ درصد افزایش حقوق را به ‌علاوه مزایا کرده وبه ۲۸۰۰ اضافه کنید، همان ۴نومن میشود. و مطنئن باشید که ۴وسیصد هم دروغ است. زیرا دریافتی حداکثرش ۴ تومن خواهد بود»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند