عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

چقدر از بودجه صرف حقوق کارمندان می‌شود؟

چقدر از بودجه صرف حقوق کارمندان می‌شود؟

محمد عزیزی گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ باید ۳۰۷ هزار میلیارد تومان از سوی دولت بابت حقوق کارمندان در سال ۹۸ پرداخته شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر روز شنبه (۲۷ بهمن ماه ۹۷) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور با ۱۱۷ رای موافق، ۸۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۱۲ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

محمد عزیزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در گفتگو با «تجارت‌نیوز» در خصوص لایحه بودجه سال ۹۸، گفت: در بودجه‌ای که ۳۰۷ هزار میلیارد تومان از ۴۰۷ هزار میلیارد تومان ردیف بودجه عمومی تنها صرف حقوق کارمندان دولتی می‌شود، نمایندگان مجلس حرفی برای گفتن در خصوص این لایحه بودجه ندارند. آن هم حقوقی که حتی کارمند در منزل خود نشسته باشد می‌تواند از آن بهره‌مند شود و حقوق خود را دریافت کند. حال تصور کنید با حضور کارمند در محل کار هزینه‌های دیگر هم به هزینه‌های جاری دولت افزوده می‌شود.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: در لایحه بودجه سال ۹۸ مصوب شده است که حقوق کارمندان برای سال آینده حدود ۲۰ درصد نسبت به امسال افزایش پیدا کند. به عبارتی باید ۳۰۷ هزار میلیارد تومان از سوی دولت بابت حقوق کارمندان در سال ۹۸ پرداخته شود، یعنی اگر کارمندی فقط در منزل خودش حضور داشته باشد توسط دولت باید ۳۰۷ هزار میلیارد تومان پول پرداخت شود، حال اگر این کارمند در اداره حضور پیدا کند و به دنبال آن مصرف انرژی آب و برق هم داشته باشد، این میزان بودجه تخصیصی بیشتر خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بودجه عمرانی کشور ۶۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که این ۶۲ هزار میلیارد تومان هم تنها اوراق است. مطمئن هستم که با این شرایط بی‌پولی کشور و افزایش هزینه‌های جاری دولت، بودجه عمرانی نیز محقق نخواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تنها صحبتی که می‌توانم در خصوص لایحه بودجه ۹۸ داشته باشم این است که بیچاره رئیس‌جمهور بعدی. البته گفته شده که در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه تغییراتی حاصل خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند