نحوه حمایت از بیمه‌شدگان دورکار

نحوه حمایت از بیمه‌شدگان دورکار

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی با صدور دستور اداری، نحوه حمایت و احراز اشتغال بیمه‌شدگان دورکار کارگاه‌های مشمول قانون تامین‌اجتماعی را اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی با صدور دستور اداری، نحوه حمایت و احراز اشتغال بیمه‌شدگان دورکار کارگاه‌های مشمول قانون تامین‌اجتماعی را اعلام کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، این دستور اداری، به‌منظور ضرورت کاهش تردد و رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی در دوران شیوع کرونا، به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه و موثر برای کاهش خطرات ناشی از این بیماری و تغییرات ناشی از آن درحوزه کسب‌وکار و همچنین در اجرای سیاست‌های کلی دولت محترم، ستاد ملی مبارزه با کرونا، حمایت از کارفرمایان محترم در سال‌جهش تولید و حفظ و صیانت از اشتغال پایدار و حقوق بیمه‌شدگان شاغل در کارگاه‌های مذکور، صادر شده است.

بر این اساس، درخصوص کارگاه‌هایی که در سال‌جاری به‌دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا به واسطه دورکاری بسته یا با کسری از افراد شاغل در کارگاه مشغول فعالیت هستند، تداوم ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارکنان آنان بلامانع خواهد بود و بازرسان کارگاهی مکلفند در صورت اعلام و تایید مراتب دورکاری کارکنان شاغل از سوی کارفرما، نسبت به درج اسامی آنان در گزارش بازرسی اقدام کنند. ضمنا کارگاه‌های دارای معافیت حق بیمه سهم کارفرمایی تا میزان ۵ نفر کارگر از شمول دستورالعمل مزبور خارج هستند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند