خانه «جلال و سیمین» با همین نام باقی خواهد ماند

خانه «جلال و سیمین» با همین نام باقی خواهد ماند

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به راه‌اندازی خانه موزه جلال و سیمین گفت: خانه موزه به نام «جلال آل‌ احمد و سیمین دانشور» همانطور که در مجوز ثبتی آن از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، همین عنوان ثبت شده، باقی می‌ماند.

محمد‌جواد حق‌شناس گفت: هویت بخشی به میراث شهرمان در همین مدت کوتاهی که از آغاز به‌کار شورای شهر می‌گذرد در اولویت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا قرار گرفت؛ لذا توجه به حفظ هویت مفاخر ادبی و ملی محور فعالیتمان شد و این رویکرد ما برای پیوند میان شهر، شهروندان، تاریخ، هویت و میراث ملی‌مان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در موضوعات متعددی که پیش رویمان قرار دارد تلاش برای اتمام مرمت خانه جلال و سیمین و تبدیل آن به خانه موزه یکی از اقداماتی بود که در اولویت قرار دادیم و اکنون این موزه با نام “جلال آل احمد و سیمین دانشور” در آستانه افتتاح قرار دارد.

وی با اشاره به مباحثی که درباره تغییر نام موزه در رسانه‌ها مطرح شده است گفت: امروز در خبرها خواندم که خواهرزاده مرحوم جلال آل احمد در مصاحبه‌ای نسبت به تغییر نام موزه جلال و سیمین به خانه ادبیات داستانی اعتراض کردند و خواستار حفظ نام این موزه با هویت اصلی‌اش شدند و چنین اعلام کرده‌اند که شهرداری تهران قصد تغییر نام این موزه را دارد.

وی تاکید کرد: پیرو چنین موضوعی لازم می‌دانم تاکید کنم تاکنون چنین تصمیمی از سوی شهرداری تهران اتخاذ نشده است و البته اگر هم چنین تغییری مدنظر باشد نمی‌تواند بدون لحاظ نظر کمیسیون صورت گیرد که نظر ما نیز بر این است که خانه موزه به نام “جلال آل احمد و سیمین دانشور” باقی بماند، همانطور که در مجوز ثبتی آن از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، همین عنوان ثبت گردیده است.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند