تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

۶۰ درصد از معاملات مسکن تهران میلیاردی است / بیشترین استقبال از خانه‌های چند متری است؟

۶۰ درصد از معاملات مسکن تهران میلیاردی است / بیشترین استقبال از خانه‌های چند متری است؟

در خرداد ماه امسال حدود ۶۰ درصد معاملات مسکن تهران مربوط به خرید و فروش خانه‌های میلیاردی بوده، به طوری که خانه‌های بیشتر از پنج میلیارد تومانی به تنهایی ۶٫۳ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده‌ است.

۶۰ درصد از معاملات مسکن تهران مربوط به خانه‌های میلیاردی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت مسکن تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ با رشد ۱۱٫۶ درصدی طی یک ماه به ۱۸٫۹ میلیون تومان رسیده است.

گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۰ هزار و ۷۷۸ فقره رسیده که نسبت به ماه قبل ۴٫۷ درصد کاهش داشته است.

اما بیشترین معاملات در تهران مربوط به خانه‌های چند متری و چند میلیونی بوده است؟

آمار معاملات مسکن نشان می‌دهد بیشترین سهم خرید و فروش مسکن در خرداد ماه امسال مربوط به خانه‌های ۶۰۰ تا ۸۵۰ میلیون تومانی بوده است.

در خرداد ماه امسال خانه‌های ۶۰۰ تا ۸۵۰ میلیون تومانی با سهم ۱۴٫۴  درصدی، بیشترین میزان معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. خانه‌های ۳۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی نیز در رتبه بعدی قرار دارد.

همچنین گزارش معاملات مسکن تهران نشان می‌دهد در خرداد ماه امسال حدود ۶۰ درصد معاملات مربوط به خرید و فروش خانه‌های میلیاردی بوده، به طوری که خانه‌های بیشتر از پنج میلیارد تومانی به تنهایی ۶٫۳ درصد از کل معاملات مسکن تهران را به خود اختصاص داده‌ است.

بررسی معاملات مسکن در خرداد ماه امسال نشان می‌دهد بیشترین خرید خانه مربوط به خانه‌های  ۵۰ تا ۷۰ متری بوده که حدود ۳۰ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند