خسارت ۱۰۰ میلیارد تومانی سیلاب‌ها به جاده‌ها

خسارت ۱۰۰ میلیارد تومانی سیلاب‌ها به جاده‌ها

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: براثر وقوع سیل در شب‌های گذشته، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌های کشور و ابنیه فنی وارد شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد مهریاری، درباره آخرین وضعیت جاده‌ها پس از سیل روز‌های اخیر افزود: بر اثر بارش‌های رگباری شدید و تگرگ در روز‌های گذشته در محور‌های مواصلاتی برخی استان‌های کشور از جمله تهران، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی شاهد جاری شدن سیلاب و ایجاد انسداد‌های موقت بودیم.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت و حجم بارش‌ها در زمان کوتاه و جاری شدن سیلاب همراه سنگ و تنه درختان، برخی راه‌ها مسدود شد و امکان حرکت وسایل نقلیه در این مسیر‌ها میسر نبود.

مهریاری توضیح داد: در حال حاضر هیچ یک از مسیر‌ها در شهر‌هایی که دچار سیل شده‌اند مسدود نیست و با کمک نیرو‌های راهداری مسیر‌ها بازگشایی شده‌اند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در دیگر استان‌های کشور مانند سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان و کرمان، بروز سیلاب و انسداد‌های مقطعی باعث آسیب به جاده‌ها و ابنیه فنی شد که برآورد اولیه، خسارت بیش از ۱۰۰ میلیارد تومانی را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: پس از انجام عملیات پاکسازی و اقدامات لازم توسط اکیپ‌های راهداری به همراه ماشین‌آلات سنگین، نسبت به بازگشایی مسیر‌های اعلام شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اضافه کرد: در جریان سیل اخیر متاسفانه یکی از راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد در حین کمک‌رسانی به هموطنان دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند