خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟
رحمانی خبر داد:

در تولید لاستیک سنگین به خودکفایی می‌رسیم

636757150347275869

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکل حاد و جدی در تولید لاستیک سبک وجود ندارد، گفت: اکنون 4 طرح تولید لاستیک نیز در استان‌های مختلف انجام می‌شود که با بهره‌برداری از این طرح‌ها به خودکفایی کامل در تولید لاستیک سنگین می‌رسیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به اردبیل اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای تولید لاستیک سنگین در کشور انجام شده و رفته رفته به خودکفایی در تولید لاستیک سنگین دست می‌یابیم.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی فاز طرح توسعه کارخانه لاستیک اردبیل 30 درصد بر خودکفایی در تولید لاستیک سنگین در کشور افزوده می‌شود، افزود: این کارخانه یکی از واحدهای بسیار مهم در کشور محسوب می‌شود که نقش بسزایی در ارتقای تولید داشته است.

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت تصریح کرد: کارخانه لاستیک اردبیل برای هزاران نفر اشتغال ایجاد کرده است و با بهره‌برداری از فازهای بعدی شاهد توسعه اشتغال و تولید در این کارخانه می‌شویم.

رحمانی گفت: در حال‌حاضر 4 طرح تولید لاستیک نیز در استان‌های مختلف انجام می‌شود که با بهره‌برداری از این طرح‌ها به خودکفایی کامل در تولید لاستیک سنگین می‌رسیم.

وی افزود: در حال‌حاضر مشکل حاد و جدی در تولید لاستیک سبک وجود ندارد و برنامه‌ریزی برای تولید این لاستیک در کشور انجام می‌شود.

بنا به فرموده مقام معظم رهبری تنها راهکار مشکل اقتصادی اتکا به تولید داخلی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال‌حاضر تنها راه‌حل مشکلات اقتصاد، تولید و اشتغال فعلی بنا به فرموده مقام معظم رهبری اتکا به تولید داخلی است و در این زمینه وزارت صنعت و معدن با ارج نهادن به تولید داخلی در صدد تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

رحمانی ادامه داد: استان اردبیل یکی از استانهای نوظهور صنعتی است و رفته رفته شاهد توسعه صنعت در این استان هستیم و با راه‌اندازی واحدهای صنعتی در این استان شاهد رونق اقتصاد و اشتغال می‌شویم.

وی گفت: در بازدیدی که از کارخانه نئوپان خلخال داشتیم این واحد که تعطیل شده بود هم‌اکنون راه‌اندازی شده و 200 نفر مشغول فعالیت هستند و با بهره‌برداری از فاز توسعه این طرح برای 300 نفر نیز اشتغال ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر نیز پیشرفت خوبی داشته است و فاز اول این پروژه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد و در این کارخانه نیز در فاز اول برای یک‌هزار و 500 نفر زمینه اشتغال فراهم می‌آید.

منبع: تسنیم

نظرات