موضوعات داغ:

خورشیدگرفتگی در آمریکا و تاثیر آن بر بازار سهام

خورشیدگرفتگی در آمریکا و تاثیر آن بر بازار سهام

درحالی‌که میلیونها آمریکایی بعد از ۹۹ سال به اولین خورشیدگرفتگی چشم دوخته‌ بودند،تحلیل‌گران بازار گفتند که سهام این کشور در گذشته پس از رویدادهایی مشابه عملکرد خیلی خوبی داشته است.

درحالی‌که میلیون‌ها آمریکایی بعد از ۹۹ سال به اولین خورشیدگرفتگی، که کل قاره آمریکا را طی کرد چشم دوخته‌ بودند، تحلیل‌گران بازار گفتند که سهام این کشور در گذشته پس از رویدادهایی مشابه عملکرد خیلی خوبی داشته‌ است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پر رایان دتریک، یک استراتژیست ارشد بازار در شرکت خدمات مالی ال‌پی‌ال فایننشال، اخیرا در گزارشی گفت: تاریخ به ما نشان می‌دهد پس از ۱۹۰۰، هر بار که یک خورشیدگرفتگی کامل در آمریکا رویت شده است، قیمت‌های سهام تا سال بعد ۱۷.۲ درصد افزایش یافته‌اند.

طبق داده‌های ارائه‌شده توسط ال‌پی‌ال فایننشال، پس از آخرین خورشیدگرفتگی جولای ۱۹۹۱ که در یکی از ۵۰ ایالت آمریکا قابل رویت بود، سهام امریکا ۹.۹ درصد افزایش یافت.

در آن زمان بیش از ۸ سال بود که اس‌اند‌پی ۵۰۰ به بازار سودآور وارد شده بود و به دومین رکورد سودآوری طولانی‌مدت بازار دست یافته بود.

تحلیل‌گران اشاره کرده‌اند که نباید این تحقیق را بیش از حد جدی گرفت چراکه بازار سهام بیشتر تحت تاثیر عواملی مانند شرایط سیاسی و اقتصادی قرار دارند.

دتریک می‌گوید: آیا اصلا شما می‌توانید بر اساس سیستم خورشیدی سرمایه‌گذاری کنید؟ نه این‌طور نیست. او ادامه می‌دهد: مسائل اصلی مالی، ارزیابی‌ها و گزارشات فنی همچنان محرک اصلی بازارها هستند.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند