تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

درآمد دولت از سفر خارجی مردم ۳ برابر شد

عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور با بیش از 170 درصد رشد از 220 میلیارد تومان در مهر ماه سال 1396 به حدود 600 میلیارد تومان در مهر ماه سال جاری رسیده است.
درآمد دولت از سفر خارجی مردم ۳ برابر شد

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آمارهای ارائه‌شده از سوی بانک مرکزی کل درآمد مالیاتی کشور در هفت‌ ماهه نخست امسال حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته است.

تا مهر ماه سال جاری دولت از طریق عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور حدود ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی دریافت کرده است.

عوارض دریافت‌شده از خروج مسافر از مرزهای کشور در مهر ماه سال ۱۳۹۵ از ۱۸۰ میلیارد تومان با بیش از ۲۰ درصد رشد به ۲۲۰ میلیارد تومان در مهر ماه سال ۱۳۹۶ رسیده است.

در مهر ماه سال جاری عوارض خروج از مرزهای کشور دولت با افزایش چشم‌گیری همراه بوده است.

آمارها نشان می‌دهد طی هفت‌ماهه نخست سال جاری بیشترین رشد در بین درآمدهای مالیاتی غیرمستقیم مربوط به مالیات وارد بر خودرو و عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور بوده است.

عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور با بیش از ۱۷۰ درصد رشد از ۲۲۰ میلیارد تومان در مهر ماه سال ۱۳۹۶ به حدود ۶۰۰ میلیارد تومان در مهر ماه سال جاری رسیده است.

میزان عوارض خروج مسافر از کشور
درآمد مالیاتی حاصل از عوارض خروج از کشور

میزان مصوب شده مجلس برای عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور در سال ۱۳۹۷ معادل ۸۰۰ میلیارد تومان است که طی هفت‌ماهه نخست سال ۷۳ درصد آن محقق شده است.

همچنین میزان مصوب‌شده عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور از سوی مجلس برای هفت‌ماهه نخست سال جاری ۴۸۰ میلیارد تومان بوده که در میزان درآمد مالیاتی به‌دست‌آمده از این طریق در ماه مذکور بیش از مقدار مصوب شده آن است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز