موضوعات داغ:

در بازار طلا و سکه امروز چه خبر بود؟ / قیمت طلا و دلار امروز 98/12/7

در بازار طلا و سکه امروز چه خبر بود؟ / قیمت طلا و دلار امروز 98/12/7

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به شش میلیون و 126 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا پس از افت شدیدی که روز گذشته داشت، در معاملات روز چهارشنبه پس از هشدار آمریکا در خصوص سرایت ویروس کرونا به این کشور که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، بالا رفت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۶۳۹ دلار و ۷۴ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه تا مرز ۱۶۸۸ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در بیش از هفت سال گذشته بود اما روز سه شنبه ۱.۹ درصد ریزش کرد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۶۴۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به گفته کایل رودا، تحلیلگر شرکت “آی‌جی مارکتس”، مردم نگران گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان هستند. شاید بدترین سناریوی ممکن برای اقتصاد جهانی اتفاق بیافتد و این مسئله باعث شده قیمت طلا همچنان بالا بماند زیرا همه نگران افت بازدهی سرمایه‌گذاری‌های دیگر هستند.

آمریکا روز سه‌شنبه به شهروندانش هشدار داد برای انتشار ویروس کرونا در این کشور آماده شوند.

بازارهای سهام آسیایی با نگرانی‌ها نسبت به گسترش شیوع ویروس کرونا نزول شاخص‌های وال‌استریت را دنبال کرده و سقوط کردند.

بر اساس گزارش رویترز، شیوع سریع ویروس کرونا و تاثیر منفی آن بر فعالیت‌های اقتصادی جهانی باعث شده است انتظارات برای تسهیل سیاست‌های پولی به منظور حمایت از رشد اقتصادی توسط بانکهای مرکزی جهان تقویت شود.

نرخهای بهره پایین‌تر هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را کمتر کرده و جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا را تقویت می‌کند.

طبق نظرسنجی رویترز، تاثیر شیوع کرونا فراتر از چین خواهد بود و اکثر اقتصادهای بزرگ منطقه دچار کندی قابل توجه رشد یا رشد منفی خواهند شد.

موجودی طلای “اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است روز سه شنبه ۰.۷ درصد رشد کرد و به ۹۴۰.۰۹ تن رسید که گویای تقاضای بالا برای طلا است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد رشد، ۲۷۰۶ دلار و ۸۷ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۸ دلار و سه سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۹۲۹ دلار و ۵۴ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه 7 اسفند ساعت 18 با 800 تومان افزایش نسبت به روز گذشته، 15,601 تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، 15 هزار و 600 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 15 هزار و 500 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهارشنبه 7 اسفند ساعت 18 با 1005 تومان افزایش نسبت به روز قبل، 16,907 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 16 هزار و 900 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 800 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 18، قیمت سکه تمام طرح قدیم شش میلیون و 90 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید شش میلیون و 126 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، 625 هزار و 900 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 3 میلیون و 88 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 864 هزار تومان و 950 هزار تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند