در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۴/۱۷

در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۴/۱۷

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به ده میلیون و ۱۷۸ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان و همزمان با انتشار گزارش بهبود فعالیت صنعت خدمات آمریکا، نزدیک به بالاترین قیمت خود در هشت سال اخیر ایستاد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تقریبا تغییری نداشت و در ۱۷۸۴ دلار و شش سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار اکنون تنها چهار دلار و ۹۰ سنت با رکورد بالای هفته گذشته فاصله دارد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۹۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: افزایش موارد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در سراسر جهانی به نگرانی‌ها افزوده و سرمایه‌گذاران با وجود اینکه دوباره فعالیت در بازارهای سهام را افزایش داده‌اند، ترجیح می‌دهند از طریق طلا به بیمه خود بپردازند.

هند روز دوشنبه از روسیه سبقت گرفت و سومین کشور از نظر آمار بالای ابتلا به کووید۱۹ شد در حالی که شمار قربانیان این بیماری در آمریکا از مرز ۱۳۰ هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، طلا همچنین حرکت شاخص دلار را دنبال کرده که بخشی از ضرر اخیرش را جبران کرد اما نزدیک به پایین‌ترین حد خود در دو هفته اخیر ایستاد. دلار قویتر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

در این بین، انتظارات رو به رشد برای بهبود اقتصادی چین و آمار بهتر از حد مطلوب بخش خدمات آمریکا، اعتماد سرمایه‌گذاران را تقویت و تقاضای آنها برای دارایی‌های پرریسک را بهبود بخشید.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی‌جی مارکتس در این باره گفت: طلا در معرض تصحیح قیمت در کوتاه‌مدت قرار دارد. با این حال همچنان احتمال صعود این فلز به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار وجود دارد زیرا در چشم‌انداز بلندمدت، عوامل بنیادین به نفع روند صعودی طلا هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۱ درصد سقوط کرد و به ۱۹۱۸ دلار و ۸۷ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، ۸۱۸ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۸ دلار و ۱۸ سنت ایستاد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۷ تیر ساعت ۱۸ با ۱۰۸ تومان کاهش نسبت به روز گذشته، ۲۱،۷۴۴ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۱ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۱ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۷ تیر ساعت ۱۸ با ۵۱ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۲۴،۲۵۰ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۴ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم نُه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۱۷۸ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۹۳۸ هزار تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند